Zmiana czasu na letni 2020 - kiedy koniec? To będzie ostatnia zmiana?

2020-03-29 3:09 RW
Zmiana czasu na letni 2020 - kiedy koniec? To będzie ostatnia zmiana?
Autor: Arkadiusz Ziolek/ East News Zmiana czasu na letni 2020 - kiedy koniec? To będzie ostatnia zmiana?

Zmiana czasu z zimowego na letni jest ważny z kilku powodów. W końcu dzień będzie dłuższy, a noc krótsza, dzięki czemu będziemy mogli jeszcze bardziej cieszyć się promieniami słońca. Wciąż niektórzy twierdzą, że może to być ostatnia zmiana czasu. To wynik poparcia przez parte polityczne specjalnej ustawy dotyczącej corocznego przesuwania zegarka. Jak teraz wygląda sytuacja? Kiedy przestawiamy zegarki ostatni raz? Tematowi przyglądamy się na ESKA.pl!

Zmiana czasu na letni 2020 - kiedy koniec? Zastanawiacie się, czy zmiana czasu z zimowego na letni w marcu 2020 ostatni raz? Jak wygląda sytuacja i kiedy przestawiamy zegarki ostatni raz w Polsce? Pytania w temacie przesuwania zegarów pojawiają się średnio, co pół roku. Tym bardziej, że jest wiele niejasności. Unia Europejska zapowiedziała, że zniesie konieczność zmiany czasu, a wszystko dlatego, że nie daje ona żadnych oszczędności energii, a dodatkowo jest problemem dla osób podróżujących. Użyto również mocnego argumentu związanego ze zdrowiem i złym wpływem na człowieka. Zmiana czasu rozregulowuje biologiczny zegar, przez co mamy problem ze snem, co może się przyczyniać również do zwiększenia ilości zawałów. 

Nowości Muzyczne 2020: premiery, które musisz nadrobić! [#zostańwdomu]

Zmiana czasu na letni 2020 - ostatni raz?

Zmiana czasu jest na ustach wszystkich osób w Parlamencie Europejskim przynajmniej dwa razy w roku. Poważne dyskusje przeprowadzono w sierpniu 2018 roku. Komisja Europejska wówczas przeprowadziła ankietę, która wykazała, że większość mieszkańców Starego Kontynentu nie chce przestawiać zegarka. Otrzymano 4,6 mln odpowiedzi - z czego aż 84 procent respondentów zagłosowało za zniesieniem zmian czasu.

W marcu 2019 roku Parlament Europejski w Strasburgu poinformował o projekcie nowelizacji dyrektywy. Na tę chwilę ostatnia zmiana czasu w UE miałaby mieć miejsce w marcu 2021 roku. Szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, w grudniu 2018, przedstawił szczegóły rozmów w Parlamencie Europejskim:

Polska poparła wniosek o opóźnienie wejścia w życie zmiany (...). Te decyzje są akceptowalne społecznie, mamy tego świadomość. Wydaje się, że to, co zaproponowała pierwotnie prezydencja austriacka, żeby do zmiany czasu doszło już w przyszłym roku na wiosnę, nie uzyskało akceptacji praktycznie większości państw Unii Europejskiej. Prezydencja austriacka zaproponowała kolejny termin, 1 kwietnia 2021 roku. Wydaje się, że ten termin jest akceptowalny.

Zmiana czasu - ile jeszcze razy? 

Ile razy zmiana czasu? Jeśli oficjalnie dyrektywa ustawy zostanie podpisana, to zegarki przestawimy jeszcze trzy razy - w marcu 2020, w październiku 2020 i marcu 2021. Wtedy ostatnia zmiana czasu w Polsce będzie miała miejsce z 28 na 29 marca 2021. 

Zmiana czasu na letni 2020 - kiedy?

Zmiana czasu na letni 2020 to początek wielkich zmian w naszym życiu. Już od momentu zmiany dzień robi się coraz dłuższy, dzięki czemu dłużej będziemy mogli spędzić na świeżym powietrzu. Zmiana czasu niesie ze sobą również dość bolesną i drastyczną zmianę. Mamy tu na myśli leniuchów, którzy lubią pospać! Noc będzie o godzinę krótsza. Zegarki przesuniemy w nocy z soboty 28 marca na niedzielę 29 marca. Wskazówkę przesuwamy z godziny 2:00 na 3:00 w nocy.

Najnowsze