Zmarł najstarszy człowiek na świecie. Ile miał lat? Kto jest nim teraz?

i

Autor: Fot. East News / PIOTR KAMIONKA/REPORTER Staruszek

Zmarł najstarszy człowiek na świecie. Ile miał lat? Kto jest nim teraz?

2018-04-20 16:33

Zmarł najstarszy człowiek na świecie. Kim był i kto teraz otrzymał ten tytuł? Przeczytajcie więcej na ESKA.pl 

Celino Villanueva Jaramillo uważany był za najstarszego człowieka na świecie. Nie trafił jednak nigdy do księgi Guinessa. Wszystko przez zaginiony dawno temu akt urodzenia. Niestety, mimo walki, nie udało się uratować jego życia po tym jak spadł z łóżka i odniósł poważne obrażenia. Chilijczyk dożył sędziwego wieku 121 lat! Nie pobił jednak światowego rekordu, który ciągle należy do Jeanne Louise Calment z Francji. Kobieta zmarła w roku 1997 w wieku 122 lat. 

Psy królowej Elżbiety II - dlaczego są tak wyjątkowe?

Autor: brak danych

  Willow, ostatni pies królowej Elżbiety II zmarł. Jednocześnie przerwana została piękna, psia tradycja. Vanity Fair informował, że królowa od 2015 roku nie zdecydowała się na kolejnego szczeniaka, a jej hodowla zmniejszyła się do dwóch zwierząt. Wszystko ze

Najstarszy człowiek świata - kto jest nim teraz?

Najstarszym człowiekiem na świecie jest teraz kobieta. Japonka - Nabi Tajima, została oficjalnie uznana przez Księgę Rekodów Guinessa. Ma ona aż 117 lat. Co ciekawe, najstarszym mężczyzną, który żyje obecnie, jest rodak rekordzistki. Japończyk Masazo Nonaka liczy sobie 112 wiosen. 

Najstarszy Polak - kim jest? 

Obecnie żyjącym najstarszym Polakiem jest Pani Tekla Juniewicz. Kobieta ma 111 lat, a niebawem będzie obchodzić swoje 112 urodziny! Co ciekawe, aż 15 kolejnych miejsc na liście serwisu najstarsipolacy.pl również zajmują kobiety! 

 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE