Zioło nie żyje. Przyczyny śmierci Michała Ziółkowskiego

2019-10-22 11:57 RW
Zioło nie żyje. Raper miał zaledwie 30 lat
Autor: https://www.instagram.com/ziolotoja/ (screen z profilu) Zioło nie żyje. Raper miał zaledwie 30 lat

30-letni raper, znany pod pseudonimem Zioło, nie żyje. Fani gatunku są zgodni, że Michał Ziółkowski był jednym z najwyraźniejszych raperów podziemia i ogólnie jedną z najciekawszych postaci polskiej sceny hip-hopowej. O śmierci rapera poinformowali koledzy z branży.

Zioło nie żyje. Raper urodzony w Żaganiu miał 30 lat. Jako producent na scenie obecny od ponad 10 lat, ceniony za unikalne, z miejsca rozpoznawalne brzmienie. Spośród licznego grona raperów z którymi współpracował należy wymienić m.in. Tego Typa Mesa, KęKę, Pyskatego, Proceenta, Laika, Kidda i Skorupa. Zioło był pierwszym Młodym Wilkiem Popkillera 2013 roku. Informację o śmierci młodego rapera podali jego koledzy z branży.

Zioło: raper - kim był?

ZIOŁO - pochodzący z Żagania, od 2008 zamieszkujący Wrocław. Mówiło się, że jest studentem życia, poetą płaczący rymami w kałuży myśli i podróżnikiem. Jako raper znany głównie ze swoich kontrowersyjnych poglądów, ironicznych obserwacji dotyczących otaczającej go rzeczywistości, absurdalnego poczucia humoru oraz rapowania o kontrowersyjnych rzeczach zanim stało się to modne. Twórca dwóch solowych płyt - Siema LP (2010) oraz Hip-Hop (2012). W 2013 roku został wybrany jednym z Młodych Wilków Popkillera.

Przyczyna śmierci rapera nie jest jeszcze znana. Podamy ją w tym miejscu. 

Zobacz: Kto zmarł w 2019 roku? Znani artyści, których pożegnaliśmy w 2019

Najnowsze