Zima powraca. Przed nami zamiecie i zawieje śnieżne oraz niskie temperatury [POGODA]

Śnieg
Autor: JAKUB WOSIK/REPORTER

Styczeń 2021 obfitował w liczne zmiany pogody. Po silnych mrozach nastąpiło ocieplenie, a wskaźniki na termometrach pokazały nawet różnice wynoszące czterdzieści stopni. Jaki będzie ostatni tydzień stycznia? Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował orientacyjną synoptyczną prognozę pogody na najbliższy tydzień 24-31 stycznia.

Prognoza pogody na najbliższe dni może być mocno rozczarowująca dla wszystkich tych, którzy liczyli na to, że zima opuściła nas na dobre. Koniec stycznia upłynie nam w towarzystwie zamieci i zawiei śnieżnych - taką informację przekazali badacze z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w opublikowanej na oficjalnej stronie internetowej orientacyjnej synoptycznej prognozie pogody na najbliższy tydzień.

Trzeba przyznać, że pogoda w styczniu potrafiła zaskoczyć. W sieci pojawiły się nawet komunikaty o nadejściu tak zwanej bestii ze wschodu, czyli inaczej wyżu syberyjskiego. W niektórych rejonach naszego kraju odnotowano nawet temperatury sięgające blisko trzydziestu stopni na minusie. IMGW informuje jednak, że takie wyniki nie powinny nikogo dziwić. Co więcej, koniec stycznia przyniesie nam zimową aurę. Znów będziemy mieć do czynienia z zamieciami i zawiejami śnieżnymi oraz ochłodzeniem. Pod koniec tygodnia wskaźniki znów pokażą temperatury na poziomie -10 stopni.  

Pogoda na koniec stycznia

Jak wynika z prognozy przygotowanej przez badaczy z IMGW zima nie zamierza nas opuszczać. Właściwie od poniedziałku możemy spodziewać się śniegu oraz zwiększenia prędkości wiatru, co poskutkuje zamieciami śnieżnymi. Prognozowany jest przyrost grubości pokrywy śnieżnej o 10/20 centymetrów na południowym wschodzie. We wtorek i w środę będzie podobnie. W czwartek opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu będą towarzyszyć mieszkańcom północy naszego kraju. W piątek i sobotę natomiast ponownie zachmurzy się w całej Polsce i padać będzie deszcz, deszcz ze śniegiem oraz sam śnieg. W weekend temperatura obniży się do -10 stopni, a opady śniegu będą jeszcze bardziej intensywne. 

Ogromne opady śniegu w Przemyślu
Najnowsze