Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!

i

Autor: Beata Zawrzel/REPORTER/EAST NEWS Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!

Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? TAKIEJ prognozy nikt się nie spodziewa!

2023-01-28 9:43

Czy będzie jeszcze śnieg? Zima 2023 trwa, ale tylko w kalendarzu. Za oknem dużo słońca, temperatury na plusie, dzięki czemu mamy do czynienia z wiosenną aurą. Długoterminowa prognoza pogody nie pozostawia jednak wątpliwości odnośnie tego, co wydarzy się w nadchodzących tygodniach. Modele pogodowe wyraźnie pokazują, że zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i trzeba przygotować się na powrót mrozów. Poznajcie najnowsze prognozy na zimę 2023 już teraz!

Spis treści

  1. Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg?
  2. Zima 2023 - taka prognoza zaskoczy

Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg? Najnowsza prognoza pogody u jednych wywoła radość, a wśród drugich smutek. Początkowo eksperci nie mieli wątpliwości i z dużą pewnością zapowiadali, jaka będzie zima 2023. W listopadzie meteorolodzy z całej Europy byli przekonani, że będziemy mieć do czynienia z nieznaczącymi opadami śniegu i mrozem, który nie da się we znaki. Modele pogodowe ogólnie pokazywały, że zima minie w łagodny sposób. Jednocześnie takie zapowiedzi napawały optymizmem wszystkich tych, którzy początkowo obawiali się znacznie wyższych cen za ogrzewanie, czy chociażby martwili się o dostępność węgla. W pierwszej połowie grudnia obficie spadł śnieg i wystąpiły oblodzenia. Temperatura w wielu miejscach spadła do minus dziesięciu stopni Celsjusza i znów powróciły obawy przed srogą zimą. Tymczasem w święta Bożego Narodzenia mieliśmy do czynienia z wiosenną aurą, która utrzymała się przez kilka dni. Obecnie również możemy mówić o łagodnej zimie. A co będzie dalej? Długoterminowa prognoza pogody na styczeń i luty 2023 nie pozostawiła wątpliwości.

Tego Wersow mocno żałuje! Chciała, by o tej wpadce zapomnieli wszyscy

ZRÓB FORMĘ NA LATO W 3 DNI | ESKA XD - Fit vlog #49

Zima 2023 - czy będzie jeszcze śnieg?

Okazuje się, że modele pogodowe, które uformowały się w listopadzie 2022 były prawidłowe. Choć do długoterminowej prognozy pogody zawsze radzimy podchodzić z dużym dystansem, to jednak w tym przypadku była ona trafna. Zima jest łagodna i tylko w połowie grudnia o sobie przypomniała. Czy spadnie jeszcze śnieg? W centrum kraju do 10 lutego 2023 opady białego puchu nie są zapowiadane. Wyjątkiem są góry i gdyby było inaczej, to zaczęlibyśmy się martwić o pogodę w naszym kraju. A co po 10 lutego? Uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego będą zaczynać ferie zimowe i jednocześnie będą mogli skorzystać ze śniegu, którego będzie bardzo dużo i co najważniejsze utrzyma się on przez minimum 7 dni.

Zima 2023 - taka prognoza zaskoczy

Prognoza pogody zima 2023 wyraźnie pokazuje, że w styczniu opady śniegu nie są spodziewane, ale do naszego kraju na pewno dotrą mrozy sięgające minus ośmiu stopni Celsjusza w nocy i minus trzech stopni Celsjusza w dzień. Z taką temperaturą między 22 a 27 stycznia będą mieć do czynienia mieszkańcy centrum kraju. We wszystkich pozostałych dniach od 3 do 10 stopni Celsjusza. Na północy nieco chłodniej, ale również bez opadów śniegu. Na północy, w ciągu 40. najbliższych dni temperatury od 4 do 10 stopni Celsjusza w dzień i od 3 do -9 stopni Celsjusza w nocy. Najcieplejszym i najbardziej pogodnym województwem będzie natomiast Dolny Śląsk. Zapowiadane są temperatury od 3 do 13 stopni Celsjusza w dzień i od 5 do -7 stopni Celsjusza w nocy. Najzimniej będzie 26, 27 i 28 stycznia.

Jakie będzie lato 2023? Przed nami PIEKIELNE upały jakich jeszcze nie było!

Luty 2023 to natomiast znaczne ochłodzenie w połowie miesiąca. Modele wyraźnie wskazują, że w całej Polsce opady śniegu nastąpią od 11 do 23 lutego. Będzie to jednocześnie ostatni atak lekkiej zimy. Marzec przywita nas słońcem i temperaturą sięgającą 10 stopni Celsjusza. Wtedy też na dobre poczujemy powiew wiosny 2023!

Sonda
Czy jesteś zły/zła, że tak bało zimy było w tym sezonie?