Zima 2015/2016: sezonowa prognoza pogody. Jaka będzie zima?

2016-01-16 9:51
Zima
Autor: fot. Bulls Zima 2015/2016: sezonowa prognoza pogody. Jaka będzie zima?

Jaka pogoda będzie zimą 2015/2016? Sprawdźcie najnowsze przypuszczenia na temat tego, czy trwająca od 21 grudnia zima będzie ciepła czy mroźna? Czy pierwszy śnieg w październiku zwiastował ostrą zimę? Na te pytania znamy już odpowiedź! Sprawdźcie na Eska.pl.

Zima 2015/2016: sezonowa prognoza pogody już jest! Dla wielu to najlepsza pora roku, bo można wówczas jeździć na nartach, snowboardzie lub po prostu podziwiać piękne krajobrazy. Fani sportów takich jak skoki narciarskie, biegi narciarskie, hokej na lodzie również właśnie wtedy mają swoje święto! Są też sceptycy zimy, których co roku zaskakują zaśnieżone drogi. Mowa o kierowcach. Czy mają w tym roku powód do obaw? My już wszystko wiemy! Jak długa będzie zima? Kiedy najlepiej zaplanować urlop? Jak szybko przyjdzie i czy będzie ciepło? Odpowiedzi na te pytania są już nam znane. Sprawdzicie je poniżej.

Jaka będzie zima 2015/2016?

Te pytanie jest obecnie tematem rozmów numer 1. Wielu synoptyków  twierdzi, że czeka nas wiele mroźnych dni i nocy. Część źródeł podaje, że w Stanach Zjednoczonych i Europie biały puch będzie wyjątkowo uciążliwy. Spadnie rekordowo dużo śniegu, a na termometrach przeważać będą temperatury poniżej zera. Druga część podaje, że zima 2015/2016 będzie bardzo deszczowa i ciepła. Jak będzie ostatecznie? Myślimy, że najlepszymi wyznacznikami pogody są zwierzęta! Niektóre z nich nieco szybciej zapadły w sen zimowy! Nawet ptaki wcześniej opuściły swoje gniazdo. To oznaka, że czeka nas sroga i mroźna zima!  

Jaki będzie styczeń 2016

W tym miesiącu będziemy się zmagać z niskimi temperaturami. Wszystko za sprawą zjawiska El Nino. Polega to na utrzymaniu się niezwykle wysokiej temperatury powierzchni wody w strefie równikowej Pacyfiku. Częściej ma padać deszcz niż śnieg.

Jaki będzie luty 2016

Ten miesiąc zdaniem wielu ekspertów będzie rekordowym pod względem opadów śniegu! Biały puch ma być wówczas udręką dla kierowców. W tym miesiącu będzie bardzo wietrznie! 

Jaki będzie marzec 2016

Dni coraz dłuższe i pogoda coraz ładniejsza. Ten miesiąc będzie zapowiadać piękną wiosnę 2016. Przeważać mają ciepłe, ale wietrzne dni. Nie przeszkodzi to jednak w czasie pierwszych słonecznych spacerów.

Kiedy najlepiej wybrać się na urlop?

Ktoś kto planuje wyjechać w góry po to, by pojeździć na nartach, skuterze śnieżnym lub snowboardzie powinien zrobić to na początku lutego 2016. Właśnie wtedy ma być rekordowa ilość opadów śniegu. To także dobry czas dla fanów pięknych zimowych krajobrazów. Niskie temperatury w tym miesiącu to normalność, więc nie powinno stać się to przeszkodą!

Jak długa będzie zima 2015/2016

Tak naprawdę zima będzie w kratkę. Częściej jednak dni będą deszczowe, wilgotne i ciepłe niż mroźne i śnieżne. Wyjątkowym miesiącem będzie luty. Europejska zima w ostatnim czasie nie dokucza tak bardzo, jak miało to miejsce jeszcze 6 lat temu. To właśnie w pamiętnym 2009/2010 roku temperatury za oknem były bardzo niskie! W Zamościu mróz sięgał 30,3 stopni poniżej zera! Jednak ten stan nie był rekordowy. Niechlubny rekord należy do Siedlec. W 1940 roku temperatura na termometrach doszła do -41 stopni Celsjusza! Takie temperatury raczej nam nie grożą, ale nowy luty ma być wyjątkowo zimny. To właśnie wtedy zima po raz ostatni w tym sezonie da o sobie znać.

Nie lubicie zimy? Wolicie cieplejsze klimaty? W trakcie oglądania filmu Lie to me zrobi Wam się wystarczająco gorąco. Zakochana para prowadzi otwarty związek. Wszystko się udaje do czasu, gdy w ich życiu pojawia się pewna 18-latka...

Zobacz to video online, za darmo i legalnie >>

Pogoda na marzec 2016 - długoterminowa prognoza: będzie mróz i śnieg?

Pogoda na luty 2016 - długoterminowa prognoza: kiedy skończą się mrozy?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze