Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Jasny komunikat ministra!

2021-12-07 13:43
Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Jasny komunikat ministra!
Autor: Anna Golaszewska/East News Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Jasny komunikat ministra!

Zdalne nauczanie 2021 to gorący temat i nic dziwnego. Uczniowie, rodzice, ale również nauczyciele zastanawiają się, czy przejdą na tryb nauczania na odległość. Powodem rosnąca liczba zachorowań, a także większa liczba zamkniętych placówek. Co na ten temat uważa Minister Edukacji i Nauki? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie?

Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Czy nauka zdalna w grudniu 2021 to pewnik? Wiele osób zastanawia się, czy lekcje online grudzień 2021 to rozwiązanie, jakie ogłosi ministerstwo lada chwila. Wszystko to w wyniku rosnącej liczby zachorowań, a także coraz większej liczby zamkniętych szkół. 6 grudnia 2021 dokładnie 94,6 procent przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 78,4 procent szkół podstawowych i 82,9 procent ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym, o czym poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów. Tego samego dnia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w konferencji podsumowującej badania przesiewowe uczniów z lubelskich szkół w ramach programu pilotażowego Dobrze widzieć profilaktyka dziecięcej krótkowzroczności. W czasie spotkania odniósł się do tego, czy będzie zdalne nauczanie grudniu 2021.

Nauka zdalna od 20 grudnia 2021! Do kiedy wszystkie szkoły zamknięte?

Pogadane z Sarą James

Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie?

Nauka zdalna, długie przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych, ciągły kontakt z smartfonami, tabletami czy ekranami komputerów powodują poważne kłopoty zdrowotne, powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podsumowując wyniki badań krótkowzroczności u dzieci od 7 do 10 roku życia. Dodał, że ważne jest reagowanie w odpowiednim momencie. On nastąpił właśnie teraz:  

Jeśli teraz tego nie dostrzeżemy, nie wprowadzimy rozwiązań, które by to zatrzymały, albo też nie podniesiemy alarmu wśród rodziców i opiekunów (…) to przyszłość będzie trudna 

- podkreślił szef MEiN. Wyjaśnił, że problemy ze wzrokiem wśród dzieci mogą się przełożyć na trudności z kształceniem i pracą. Ministerstwo utrzymuje swoje stanowisko, że nauczanie zdalne w grudniu 2021 nie będzie obowiązywać we wszystkich szkołach. Dyrektorzy, w porozumieniu z Inspektorem Sanitarnym, mogą podejmować indywidualne decyzje, co do zamknięcia placówek. Już wiadomo, że zdalna nauka obowiązuje od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022.

Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze