Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Jasny komunikat ministra!

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Jasny komunikat ministra!

Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Jasny komunikat ministra!

2021-12-07 13:43

Zdalne nauczanie 2021 to gorący temat i nic dziwnego. Uczniowie, rodzice, ale również nauczyciele zastanawiają się, czy przejdą na tryb nauczania na odległość. Powodem rosnąca liczba zachorowań, a także większa liczba zamkniętych placówek. Co na ten temat uważa Minister Edukacji i Nauki? Przekonajcie się sprawdzając już teraz.

Spis treści

  1. Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie?

Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie? Czy nauka zdalna w grudniu 2021 to pewnik? Wiele osób zastanawia się, czy lekcje online grudzień 2021 to rozwiązanie, jakie ogłosi ministerstwo lada chwila. Wszystko to w wyniku rosnącej liczby zachorowań, a także coraz większej liczby zamkniętych szkół. 6 grudnia 2021 dokładnie 94,6 procent przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 78,4 procent szkół podstawowych i 82,9 procent ponadpodstawowych pracowało w trybie stacjonarnym, o czym poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów. Tego samego dnia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wziął udział w konferencji podsumowującej badania przesiewowe uczniów z lubelskich szkół w ramach programu pilotażowego Dobrze widzieć profilaktyka dziecięcej krótkowzroczności. W czasie spotkania odniósł się do tego, czy będzie zdalne nauczanie grudniu 2021.

Nauka zdalna od 20 grudnia 2021! Do kiedy wszystkie szkoły zamknięte?

Pogadane z Sarą James

Zdalne nauczanie grudzień 2021 - czy będzie?

Nauka zdalna, długie przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych, ciągły kontakt z smartfonami, tabletami czy ekranami komputerów powodują poważne kłopoty zdrowotne, powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podsumowując wyniki badań krótkowzroczności u dzieci od 7 do 10 roku życia. Dodał, że ważne jest reagowanie w odpowiednim momencie. On nastąpił właśnie teraz:  

Jeśli teraz tego nie dostrzeżemy, nie wprowadzimy rozwiązań, które by to zatrzymały, albo też nie podniesiemy alarmu wśród rodziców i opiekunów (…) to przyszłość będzie trudna 

- podkreślił szef MEiN. Wyjaśnił, że problemy ze wzrokiem wśród dzieci mogą się przełożyć na trudności z kształceniem i pracą. Ministerstwo utrzymuje swoje stanowisko, że nauczanie zdalne w grudniu 2021 nie będzie obowiązywać we wszystkich szkołach. Dyrektorzy, w porozumieniu z Inspektorem Sanitarnym, mogą podejmować indywidualne decyzje, co do zamknięcia placówek. Już wiadomo, że zdalna nauka obowiązuje od 20 grudnia 2021 do 9 stycznia 2022.

Sonda
Czy rząd powinien znowu wprowadzić zdalne nauczanie?