Zdalne nauczanie w szkołach do 9 stycznia 2022 czy dłużej? Nauka zdalna przedłużona?

i

Autor: Anna Golaszewska/East News Zdalne nauczanie w szkołach do 9 stycznia 2022 czy dłużej? Nauka zdalna przedłużona?

Zdalna nauka do 9 stycznia 2022. Czy zamkną szkoły na dłużej?

2021-12-16 12:21

Zdalne nauczanie w szkołach do 9 stycznia to pewnik. Pojawiają się jednak pogłoski, że rząd może przedłużyć lekcje w trybie na odległość, a wszystko w związku z dużą liczbą zachorowań. Czy zdalne nauczanie w szkołach zostanie przedłużone? Znamy odpowiedź na te pytanie i podrzucamy je w jednym miejscu!

Spis treści

  1. Zdalne nauczanie do 9 stycznia 2022 - przedłużone?

Zdalna nauka do 9 stycznia 2022. Czy zamkną szkoły na dłużej? Uczniowie zastanawiają się, czy nauka zdalna przedłużona zostanie w wyniku trudnej sytuacji epidemicznej. Dużym zaskoczeniem było ogłoszenie decyzji, że nauka zdalna od 20 grudnia staje się faktem. Niespodziewaną wiadomością, bo ministrowie jeszcze na początku miesiąca zapowiadali, że takie rozwiązanie nie jest w ogóle brane pod uwagę, ponieważ uczniowie dużo tracą ucząc się na odległość. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wspominał, iż zamknięcie szkół kompletnie nie wchodzi w grę, ale brane są pod uwagę wyłącznie obostrzenia dotyczące limitów w hotelach, restauracjach czy na koncertach. Tymczasem już wiadomo, że uczniowie rozpoczną zdalne lekcje 20.12.2021 a zakończą je w drugim tygodniu nowego roku. Czy możliwe jest, że nauka zdalna 16 stycznia 2022 wciąż będzie trwać? Znamy plany ministerstwa w tej sprawie.

Sara James przed Eurowizją Junior w ESKA Live! [KONCERT]
Sonda
Czy zdalne nauczanie w szkołach powinno być przedłużone?

Zdalne nauczanie do 9 stycznia 2022 - przedłużone?

Nauczanie zdalne w szkołach 2021 zostało ogłoszone, podczas konferencji prasowej 7 grudnia 2021. Przekazane na spotkaniu medialnym informacje skomentował, w rozmowie z Polską Agencją Prasową, Przemysław Czarnek. Minister Edukacji i Nauki powiedział, że to decyzja służb zajmujących się walką w tej trudnej sytuacji związanej z liczbą zachorowań. Dodał jednak, że nie ma mowy, by nauka zdalna 2021/2022 trwała więcej niż 7 dni:

To jest tylko kilka dni łącznie 7 dni nauki, które łącznie z przerwą świąteczną dają nam trzy tygodnie przerwania kontaktów okołoszkolnych, a nie trzy miesiące

- wyjaśnił PAP, Przemysław Czarnek. Dodał, że ta decyzja jest całkowicie słuszna, bo i tak po świętach wiele placówek edukacyjnych planowało dni dyrektorskie, co najmniej do 7 stycznia. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE