Kobieta opalająca się

i

Autor: Yui Mok/Press Association/East News

POGODA

Żar poleje się z nieba! TEGO dnia upały dotrą do Polski. Nie na długo!

2023-05-31 11:26

Upały w Polsce to nie żart! Synoptycy nie mają wątpliwości, że przed nami najcieplejszy dzień w tym roku. Już za moment wskaźniki na termometrach mocno poszybują w górę, pokazując nawet 26 stopni. Pogodowa sielanka nie będzie jednak trwać długo. Eksperci pogodowi zapowiadają, że na horyzoncie widać potężne ochłodzenie. Różnice między temperaturami wyniosą prawie 10 stopni!

Spis treści

  1. Upały w Polsce 2023 - DATA
  2. Upały i ochłodzenie - pogoda

Upały w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Tak ciepło w tym roku jeszcze nie było! Choć synoptycy przewidywali sięgające 30 stopni temperatury jeszcze w maju, ich prognozy nie sprawdziły się. Żar poleje się z nieba dopiero na początku czerwca. Jak dowiadujemy się z najnowszych raportów pogodowych przygotowanych przez BBC Weather, przed nami najcieplejszy w 2023 roku dzień. Wskaźniki na termometrach pokażą nawet 26 stopni w najcieplejszym momencie dnia. Będzie słonecznie i gorąco. Warto zatem zaplanować czas na świeżym powietrzu, tym bardziej, że upałem nie będziemy cieszyć długo. Lato w pełni będzie odczuwalne właściwie... przez jeden dzień. Tak, tak, tak wysokie temperatury odnotujemy jedynie w czwartek, 1 czerwca. Weekend przyniesie już ochłodzenie. Wciąż będzie słonecznie i ciepło, ale z pewnością nie upalnie. Synoptycy przewidują, że różnica temperatur pomiędzy czwartkiem a piątkiem może wynieść nawet 8 stopni.

Pogoda nie pozwoli nam SPAĆ! Szokujące odkrycie naukowców

Król lew, Sanah a może Bruno Mars? Zaśpiewaj i wybieraj kolejną piosenkę! | Dokończ piosenkę 19

Upały w Polsce 2023 - DATA

Kiedy upały nadciągną do Polski? Synoptycy wskazali dokładną datę! Sięgających prawie 30 stopni Celsjusza temperatur możemy spodziewać się już za moment, bo 1 czerwca. Tego dnia wskaźniki na termometrach mocno poszybują w górę. Będzie upalnie i słonecznie! 

Upały i ochłodzenie - pogoda

Niestety, to na ten moment jedyny tak upalny dzień w prognozach. Synoptycy zapowiadają ochłodzenie już w piątek. Temperatury spadną. Wciąż będzie ciepło, jednak nie upalnie. W weekend na termometrach maksymalnie 21 stopni.