Zamknięcie szkół 2022. Gdzie i kiedy będzie wolne od zajęć dydaktycznych?

2022-01-21 11:52
Zamknięta szkoła. Pusty korytarz szkolny
Autor: Stanislaw Bielski/REPORTER

Ferie zimowe 2022 rozpoczęły się na dobre. Lada moment do pięciu województw, które rozpoczęły przerwę od nauki, dołączą dwa kolejne. Jeśli szukacie oficjalnego harmonogramu, to dobrze trafiliście. W artykule znajdziecie wszystkie terminy, gdzie i kiedy nastąpi zamknięcie szkół na dwa tygodnie.

Szkoły zamknięte ze względu na ferie zimowe 2022 - terminy dla poszczególnych województw to coś, czego w ostatnim czasie poszukują wszyscy uczniowie. Zgodnie z harmonogramem roku szkolnego 2021/22 dwutygodniowa przerwa od zajęć dydaktycznych została zaplanowana z uwzględnieniem miejsc zamieszkania, a nie ustalona w jednym terminie, jak w roku ubiegłym. Pierwsza tura ferii zimowych trwa już w najlepsze. 17 stycznia do szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych nie poszli uczniowie zamieszkujący województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. W kolejnym tygodniu do grona szczęśliwców mogących cieszyć się zimową aurą w tym wyczekiwanym przez wszystkich okresie dołączą mieszkańcy dwóch kolejnych województw. W dalszej części artykułu znajdziecie dokładne dane, od kiedy do kiedy i gdzie nastąpi zamknięcie szkół wynikające z wypadających na danym obszarze ferii zimowych 2022. 

Sonda
Masz już jakieś plany na ferie zimowe 2022?

Zamknięcie szkół - ferie zimowe 2022

Ferie to czas, na który cieszą się wszyscy uczniowie. Zaledwie tydzień po powrocie do placówek mieszkańcy pięciu województw rozpoczęli dwutygodniowe wolne od zajęć dydaktycznych. Przed nami jeszcze trzy tury ferii zimowych. Poniżej prezentujemy oficjalny harmonogram, dzięki któremu dowiecie się, na jakich terenach i w jakim terminie nastąpi zamknięcie szkół.

  • 24 stycznia - 6 lutego:

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

  • 31 stycznia - 13 lutego:

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

  • 14 – 27 lutego:

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Kuba Szmajkowski o Dodzie. Dzika karta nie dla niej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze