Deszcz

i

Autor: Unsplash

Załamanie pogody w kwietniu! Prognoza pogody na 13-18.04

2021-04-13 13:17

Niestety w całej Polsce mamy aktualnie deficyt słonecznych i ciepłych dni. Prawie wszędzie od kilku dni króluje deszczowa i zimna aura niesprzyjająca wiosennym spacerom i wypadom za miasto. Po szeregu wręcz letnich i gorących dni nadszedł czas załamania pogody. Jak wiadomo kwiecień plecień coś przeplata, trochę zimy, trochę lata. Z przykrością stwierdzamy, że najbliższe dni będą chłodne i nie ma szans na poprawę warunków atmosferycznych. Prognozę pogody na 13-18 kwietnia znajdziecie poniżej.

Prognozy pogody na najbliższy tydzień nie napawają nikogo optymizmem. Trudno o nim mówić zważając na to, że według zapowiedzi synoptyków najbliższy tydzień upłynie pod znakiem opadów i zimna na dworze.

Pogoda ma 13-18.04 

Kwiecień 2021 zapowiadał się słonecznie i ciepło. Niestety od 13 kwietnia 2021 roku mamy do czynienia z całkowitym załamaniem pogody. W większości regionów Polski będzie deszczowo aż do poniedziałku 19 kwietnia 2021 roku. Gdzieniegdzie pojawi się słońce, ale to nie będzie zwiastować diametralnej zmiany aury na dworze. Mowa o Śląsku i północnym zachodnie kraju - tutaj na chwilową poprawę pogody można liczyć około południa w środę i piątek, kolejno 14 i 16 kwietnia 2021 roku. Do tego synoptycy IMGW prognozują silny wiatr, który w porywach może osiągnąć od 45 km/k w centralnej części Polski po nawet 75 km/h w rejonach podgórskich Karpat.

Pogoda w górach

Pogoda na kwiecień 2021 - jaka będzie temperatura?

Wiemy już ponad wszelką wątpliwość, że druga połowa kwietnia 2021 związana będzie z załamaniem pogody. Zapewne ciekawi Was jaka będzie temperatura, a więc czas sprawdzić te istotne dane. Niestety termometry między 13 a 17 kwietnia nie wskażą więcej niż 12 stopni powyżej zera. Najbardziej uprzywilejowani będą mieszkańcu Wrocławia i okolic oraz Poznania. To w tych miejscach pomimo, że deszczowo - będzie najcieplej. Wzrost wartości wskazywanych przez słupki rtęci odnotujemy dopiero 18 i 19 kwietnia 2021. Właśnie wtedy, czyli w niedziele i poniedziałek temperatura faktycznie niewiele wzrośnie, bo zamiast 14 stopni będzie 16 - praktycznie w całej Polsce, z drobnymi wyjątkami takimi jak południe kraju - tu będzie zaledwie 5 stopni Celsjusza. Niestety nadal będziemy cierpieć na deficyt promieni słonecznych. Ze wstępnych ustaleń synoptyków wynika, że te znów przebiją się przez warstwę chmur dopiero w okolicy 24 lub 25 kwietnia 2021 roku.

Sonda
Pogoda w Polsce - jaką temperaturę lubisz najbardziej?