Szkoła

i

Autor: Canva

szkoła

Zakończenie roku szkolnego 2024 - DATA i GODZINA. Tego dnia uczniowie w całej Polsce rozpoczną wakacje!

2024-06-13 14:51

Wakacje to najbardziej wyczekiwany czas przez wszystkich uczniów, nie tylko w Polsce. Zakończenie roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Przed dziećmi i młodzieżą ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych ostatnie dni zajęć lekcyjnych. Kiedy wypada koniec roku szkolnego i o której godzinie odbędzie się rozdanie świadectw? Sprawdź już teraz.

Zakończenie roku szkolnego 2024 - kiedy wypada i o której godzinie? Odpowiedzi na te pytania poszukuje coraz więcej polskich uczniów. Przed dziećmi i młodzieżą w wieku szkolnym już tylko kilka dni nauki przed rozpoczęciem najbardziej wyczekiwanego przez nich wszystkich okresu w roku, czyli trwających ponad dwa miesiące wakacji. W większości placówek oświatowych na terenie Polski oceny końcowe zostały już wystawione, jednak uczniowie, którzy mają niejasne sytuacje ze stopniami z poszczególnych przedmiotów, mają jeszcze ostatnią szansę na poprawienie ich, zanim świadectwa pójdą do druku. Trzeba pamiętać o tym, że rok szkolny 2023/24 nie tylko później się zaczął, ale i wcześniej skończy. Przypomnijmy, że w 2021 roku zakończenie roku szkolnego miało miejsce 25 czerwca, w 2022 roku - 24 czerwca, natomiast w 2023 roku - 23 czerwca. W tym roku koniec szkoły zaplanowano na piątek, 21 czerwca.

Harmonogram roku szkolnego 2024/25 już jest. Ferie zimowe na wiosnę?

Viki Gabor o polskiej szkole. Stanowczo skomentowała zniesienie prac domowych

Kiedy zakończenie roku szkolnego 2024?

Uczniowie w całej Polsce z niecierpliwością wyczekują nadejścia tego dnia. Termin zakończenia roku szkolnego 2023/24 został już zatwierdzony przez ministra edukacji, a rozdanie świadectw w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w całej Polsce zaplanowano na piątek, 21 czerwca 2024 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zakończenie roku szkolnego zawsze odbywa się w piątek po 20 czerwca.

Zakończenie roku szkolnego - godzina

Wielu uczniów zastanawia się, o której odbędzie się rozdanie świadectw. Niestety, nie ma uniwersalnego terminu dla wszystkich szkół. Najczęściej uroczyste apele odbywają się o godzinie 9:00, jednak jest to uzależnione od decyzji dyrekcji konkretnej placówki.