Zakaz kebabów - jest decyzja! Zabrakło trzech głosów

2017-12-15 11:46
Zakaz kebabów - jest decyzja! Zabrakło trzech głosów
Autor: fot Piotr Jedzura/REPORTER EAST NEWS Zakaz kebabów - jest decyzja! Zabrakło trzech głosów

Kebab znalazł się na liście zakazanych fast foodowych przysmaków. Czy sprzedaż kebabów jest zabroniona? Mamy oficjalną decyzję!

Zakaz kebabów stał się jednym z tematów, który podjęli członkowie Parlamentu Europejskiego. Głównie chodziło o dodawanie do tej potrawy fosforanów, di- i trifosforanów oraz polifosforanów, które gwarantują, że mięso jest bardziej soczyste. Specjaliści od zdrowia uznali, że to substancje szkodliwe i trzeba z nich całkowicie zrezygnować. Już wiemy, jaka przyszłość czeka najpopularniejszy fast food w Polsce i Europie. 

Zakaz kebabów - decyzja

W sprawie zakazu dodawania do mrożonego mięsa fosforanów głosowało 373 członków Parlamentu Europejskiego. Przeciwko takiemu działaniu było 272 europosłów, z czego 30 się wstrzymało. Ostatecznie decyzją PE zezwolono, by producenci dodawali ten składnik do mięsa. Zabrakło zaledwie trzech głosów, by kebab był zakazany! Zwolennicy tej potrawy mogą odetchnąć z ulgą. 

Za rok święta bez brokatu? Zakaz sprzedaży błyszczących ozdób

Autor: brak danych

  Brokatowe ozdoby są podczas Bożego Narodzenia czymś tak naturalnym jak Kevin na Polsacie. Jednak musimy się zacząć przyzwyczajać do myśli, że nasze choinki nie będą już tak błyszczące jak dotychczas - brokat zostaje powoli wycofywany ze sprzedaży. Niewykluczone, że za parę

Sami sprzedawcy kebabów obawiali się i z niecierpliwością czekali na ostateczną decyzję. Gdyby jeszcze cztery osoby zagłosowałyby przeciwko dodawaniu fosforanów, to kebab w całej Europie nie miałyby przyszłości i wkrótce zapewne zniknąłby z rynku. 

Europejska Partia Ludowa po głosowaniu w Parlamencie Europejskim, napisała na Twitterze: Uratowaliśmy wasz kebab. Nie ma za co dziękować!

 

Najnowsze