Zaćmienie Księżyca lipiec 2019 - o której godzinie się zacznie?

2019-07-16 9:24
Zaćmienie księżyca
Autor: Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

To wydarzenie zapamiętamy na długo! Patrząc w niebo, możemy zobaczyć wiele niezwykłych zjawisk, które zapierają dech w piersi, fascynują i zachęcają do dalszych obserwacji. Już w lipcu będziemy świadkami częściowego zaćmienia księżyca. Będzie ono również dobrze widoczne w Polsce. Dowiedzcie się więcej na ESKA.pl!

Kto z nas nie lubi czasem patrzeć w niebo? Wyjątkowe zjawiska możemy obserwować każdego dnia. Są to oczywiście wschody i zachody słońca, które bywają prawdziwie zachwycające. Co jakiś czas zdarzają się również te najbardziej przez nas oczekiwane jak deszcze spadających gwiazd czy też zaćmienia słońca i księżyca. W lipcu będziemy w Polsce świadkami kilku z nich. Kiedy oglądać zaćmienie księżyca w lipcu 2019? Ile będzie trwało? Dowiedzcie się na ESKA.pl! 

Zaćmienie księżyca 2019 - kiedy będzie widoczne? 

Zaćmienie księżyca w lipcu 2019 będziemy mogli obserwować już 16.07.2019. Zaledwie kilak dni później czeka nas natomiast deszcze meteorytów! Lipiec upłynie nam więc pod znakiem fantastycznych, kosmicznych spektakli. 

Zaćmienie księżyca 2019 - o której godzinie obserwować? 

Częściowe zaćmienie księżyca w lipcu 2019 będzie można obserwować o godzinie 21:31. Im lepsze warunki pogodowe, tym lepszy będziemy mieć widok na to niezwykłe zjawisko. Tarcza księżyca nie zostanie w pełni zasłonięta. Mimo to będzie na co popatrzeć! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze