Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, rodzina, zarobki, cytaty. Kim jest Mateusz Zawistowski?

2021-09-27 14:21
Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, rodzina, zarobki, cytaty. Kim jest Mateusz Zawistowski?
Autor: TVN/Wojciech Kurczewski / X-NEWS Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, rodzina, zarobki, cytaty. Kim jest Mateusz Zawistowski?

Żabson to jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia. W ostatnim czasie wydał takie hity, jak Obok, Ulala, czy Kwit, Rower oraz Małpa w ramach projektu Chillwagon. Kim jest Żabson? Co trzeba o nim wiedzieć? Przekonajcie się i poznajcie garść najważniejszych informacji z jego życia!

Spis treści

 1. Żabson - kim jest?
 2. Żabson - dziewczyna, związek
 3. Żabson - wiek
 4. Żabson - wzrost
 5. Żabson - rodzina
 6. Żabson - zarobki
 7. Żabson - cytaty
 8. Żabson - piosenki

Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, siostra, zarobki, cytaty, to te kwestie wzbudzają największe emocje, jeśli chodzi o popularnego rapera. Zastanawiacie się, kto to jest Żabson? Szukacie odpowiedzi w temacie tego, kim jest Mateusz Zawistowski? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, ponieważ garść cennych informacji na jego temat podrzucamy w tym miejscu. Żabson niewątpliwie to postać, która swoim zachowaniem, sposobem bycia, tekstami, ale przede wszystkim muzyką, zwraca na siebie uwagę. 27-letni raper swoją wartość i ambicje udowodnił już w 2015 roku, kiedy wydał minialbum zatytułowany NieKumam. Popularność zyskał jednak w wakacje 2017 roku, kiedy wypuścił do sieci utwór Księżniczki. Sam teledysk ma obecnie ponad 44 miliony wyświetleń, a sam bujający numer otworzył Żabsonowi drzwi do wielkiej kariery i pozwolił nawiązać ważne kontakty oraz znajomości.

Krystian Ochman i Taco Hemingway w jednej piosence? O tym duecie marzą internauci!

Żabson - kim jest?

Żabson, a tak naprawdę Mateusz Zawistowski, to urodzony w 1994 roku raper, który nie boi się muzycznych eksperymentów. Muzyczną działalność rozpoczął w 2010 roku, jednak dopiero w 2015 roku zdecydował się pokazać swoją muzykę polskim fanom. 14 lipca 2015 roku wydał minialbum NieKumam, z którego pochodzi utwór Do ziomów. Rok później wypuścił minialbum Passion Fruits. Wielki sukces osiągnął wydając singiel Księżniczki, a później album pt. To ziomal. Z krążka pochodzi utwór Incepcja, Los, DMT, a także Yakuzi z Białasem, Mantra z Quebonafide, a także Wszystko dobrze z Borixonem. Żabson w 2018 roku dołączył do ekipy Chillwagon, której założycielem jest Tomasz Borycki (Borixon).

Żabson - dziewczyna, związek

Czy Żabson ma dziewczynę? Raper nie lubi mówić o swoim życiu prywatnym, jednak czujni fani dokonali pewnego śledztwa. W lipcu 2020 roku na profilu popularnego rapera oraz influencerki Lili Janowskiej pojawiały się zdjęcia z tego samego miejsca w Hiszpanii. Para pozowała osobno, jednak internauci nie mieli wątpliwości, że razem spędzają wolny czas w malowniczym regionie. Po tygodniach dyskusji, plotek i doniesień, Lila Janowska potwierdziła poniekąd związek z Żabsonem wrzucając wspólne zdjęcie z raperem. Było to w październiku 2020. Sam Żabson nigdy się do tego nie odniósł. Dopiero w wyemitowanym 6 kwietnia 2021 odcinku Kuby Wojewódzkiego zdradził więcej szczegółów.

Żabson - wiek

Ile lat ma Żabson? Wiek Mateusza Zawistowskiego nie jest tajemnicą. Raper urodził się 2 lipca 1994 roku, co oznacza, że w 2021 roku obchodził 27. urodziny.

Żabson - wzrost

Ile wzrostu ma Żabson? Młody raper jest bardzo wysoki i mierzy 186 centymetrów wzrostu. 

Żabson - rodzina

Żabson w 2019 roku pochwalił się swoją rodziną w mediach społecznościowych. Wrzucił zdjęcie na którym obecni są jego najbliżsi.

Żabson - zarobki

Ile zarabia Żabson? Kwoty i zarobki raperów od zawsze interesują internautów. Bez wątpienia hip-hop to jeden z najbardziej dochodowych gatunków muzycznych w naszym kraju. W 2020 roku autor kanału Dla Pieniędzy na YouTube w filmie zatytułowanym: "NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY POLSCY RAPERZY!" poinformował, że Żabson za koncert bierze od 10 do 15 tysięcy złotych. Obecnie zysk artysty to głównie dystrybucja płyt fizycznych, ale również cyfrowa sprzedaż tj. YouTube i Spotify. To również sprzedaż gadżetów w sklepie.

Żabson - cytaty

Żabson jest autorem wielu tekstów, które pokochali internauci. Najpopularniejsze obecnie cytaty rapera to:

 • Dzisiaj olewam te księżniczki bo dzisiaj inaczej patrzą na nas. Gdyby wiedziały co przeszliśmy ziom, inaczej by patrzyły na nas. A teraz mam ten hajs, ten fejm i tylko przez to chcesz z nami gadać - fragment piosenki Księżniczki.
 • Dziesięć tysięcy w portfelu. W pięciogwiazdkowym hotelu. W łóżku modelka z wybiegu. Przyzwyczaiłem się do tego - fragment piosenki Floyd Mayweather.
 • Jesień założyła szary filtr na okna. W serce wdała mi się znowu melancholia. Nie wiem co bym zrobił gdybym cię nie poznał. Jesteś ostatnim promieniem słońca - fragment piosenki Obok.
 • Każdy na tobie zarabia i tylko krawat poprawia. A po pracy go zdejmuje, do drogiego auta wsiada - fragment tekstu Młody Boss.

Żabson - piosenki

Żabson to jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia. Artysta swoją karierę rozpoczął w 2015 roku od wydania EP-ki NieKumam. Od sześciu lat jest aktywny na muzycznym rynku i wydał single mające kilkanaście, kilkadziesiąt, a w sumie nawet kilkaset milionów odtworzeń. Żabson swoje zwrotki dołożył do utworów w projekcie Chillwagon. Poniżej największe hity młodego rapera:

 • Chillwagon - @ (ponad 53 mln na YT)
 • Żabson - Księżniczki (ponad 44 mln na YT)
 • Żabson - Floyd Mayweather (ponad 40 mln na YT)
 • Chillwagon - Jolka, Jolka (ponad 33 mln na YT)
 • Chillwagon - Kwit (ponad 30 mln na YT)
 • Żabson - DMT (ponad 26 mln na YT)
 • Żabson feat. Beteo & White 2115 - Small Town Boy (ponad 21 mln na YT)
 • Żabson - Incepcja (ponad 20 mln na YT)
 • Chillwagon - Jumper (ponad 19 mln na YT)
 • Żabson - Sexoholik (ponad 19 mln na YT)
 • Żabson - Młody Boss (ponad 17 mln na YT)
 • Żabson - Trapollo (ponad 17 mln na YT)
 • Żabson feat. Young Leosia, Beteo & Borucci - Ulala (ponad 13 mln na YT)
 • Żabson - Obok (ponad 10 mln na YT)
Sonda
Żabson to Twój ulubiony raper?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze