Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, rodzina, zarobki, cytaty. Kim jest Mateusz Zawistowski?

i

Autor: TVN/Wojciech Kurczewski / X-NEWS Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, rodzina, zarobki, cytaty. Kim jest Mateusz Zawistowski?

Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, rodzina, zarobki, cytaty. Kim jest Mateusz Zawistowski?

2021-09-27 14:21

Żabson to jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia. W ostatnim czasie wydał takie hity, jak Obok, Ulala, czy Kwit, Rower oraz Małpa w ramach projektu Chillwagon. Kim jest Żabson? Co trzeba o nim wiedzieć? Przekonajcie się i poznajcie garść najważniejszych informacji z jego życia!

Spis treści

 1. Żabson - kim jest?
 2. Żabson - dziewczyna, związek
 3. Żabson - wiek
 4. Żabson - wzrost
 5. Żabson - rodzina
 6. Żabson - zarobki
 7. Żabson - cytaty
 8. Żabson - piosenki

Żabson - dziewczyna, wiek, wzrost, siostra, zarobki, cytaty, to te kwestie wzbudzają największe emocje, jeśli chodzi o popularnego rapera. Zastanawiacie się, kto to jest Żabson? Szukacie odpowiedzi w temacie tego, kim jest Mateusz Zawistowski? Jeśli tak, to dobrze trafiliście, ponieważ garść cennych informacji na jego temat podrzucamy w tym miejscu. Żabson niewątpliwie to postać, która swoim zachowaniem, sposobem bycia, tekstami, ale przede wszystkim muzyką, zwraca na siebie uwagę. 27-letni raper swoją wartość i ambicje udowodnił już w 2015 roku, kiedy wydał minialbum zatytułowany NieKumam. Popularność zyskał jednak w wakacje 2017 roku, kiedy wypuścił do sieci utwór Księżniczki. Sam teledysk ma obecnie ponad 44 miliony wyświetleń, a sam bujający numer otworzył Żabsonowi drzwi do wielkiej kariery i pozwolił nawiązać ważne kontakty oraz znajomości.

Krystian Ochman i Taco Hemingway w jednej piosence? O tym duecie marzą internauci!

Żabson - kim jest?

Żabson, a tak naprawdę Mateusz Zawistowski, to urodzony w 1994 roku raper, który nie boi się muzycznych eksperymentów. Muzyczną działalność rozpoczął w 2010 roku, jednak dopiero w 2015 roku zdecydował się pokazać swoją muzykę polskim fanom. 14 lipca 2015 roku wydał minialbum NieKumam, z którego pochodzi utwór Do ziomów. Rok później wypuścił minialbum Passion Fruits. Wielki sukces osiągnął wydając singiel Księżniczki, a później album pt. To ziomal. Z krążka pochodzi utwór Incepcja, Los, DMT, a także Yakuzi z Białasem, Mantra z Quebonafide, a także Wszystko dobrze z Borixonem. Żabson w 2018 roku dołączył do ekipy Chillwagon, której założycielem jest Tomasz Borycki (Borixon).

Żabson - dziewczyna, związek

Czy Żabson ma dziewczynę? Raper nie lubi mówić o swoim życiu prywatnym, jednak czujni fani dokonali pewnego śledztwa. W lipcu 2020 roku na profilu popularnego rapera oraz influencerki Lili Janowskiej pojawiały się zdjęcia z tego samego miejsca w Hiszpanii. Para pozowała osobno, jednak internauci nie mieli wątpliwości, że razem spędzają wolny czas w malowniczym regionie. Po tygodniach dyskusji, plotek i doniesień, Lila Janowska potwierdziła poniekąd związek z Żabsonem wrzucając wspólne zdjęcie z raperem. Było to w październiku 2020. Sam Żabson nigdy się do tego nie odniósł. Dopiero w wyemitowanym 6 kwietnia 2021 odcinku Kuby Wojewódzkiego zdradził więcej szczegółów.

Żabson - wiek

Ile lat ma Żabson? Wiek Mateusza Zawistowskiego nie jest tajemnicą. Raper urodził się 2 lipca 1994 roku, co oznacza, że w 2021 roku obchodził 27. urodziny.

Żabson - wzrost

Ile wzrostu ma Żabson? Młody raper jest bardzo wysoki i mierzy 186 centymetrów wzrostu. 

Żabson - rodzina

Żabson w 2019 roku pochwalił się swoją rodziną w mediach społecznościowych. Wrzucił zdjęcie na którym obecni są jego najbliżsi.

Żabson - zarobki

Ile zarabia Żabson? Kwoty i zarobki raperów od zawsze interesują internautów. Bez wątpienia hip-hop to jeden z najbardziej dochodowych gatunków muzycznych w naszym kraju. W 2020 roku autor kanału Dla Pieniędzy na YouTube w filmie zatytułowanym: "NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCY POLSCY RAPERZY!" poinformował, że Żabson za koncert bierze od 10 do 15 tysięcy złotych. Obecnie zysk artysty to głównie dystrybucja płyt fizycznych, ale również cyfrowa sprzedaż tj. YouTube i Spotify. To również sprzedaż gadżetów w sklepie.

Żabson - cytaty

Żabson jest autorem wielu tekstów, które pokochali internauci. Najpopularniejsze obecnie cytaty rapera to:

 • Dzisiaj olewam te księżniczki bo dzisiaj inaczej patrzą na nas. Gdyby wiedziały co przeszliśmy ziom, inaczej by patrzyły na nas. A teraz mam ten hajs, ten fejm i tylko przez to chcesz z nami gadać - fragment piosenki Księżniczki.
 • Dziesięć tysięcy w portfelu. W pięciogwiazdkowym hotelu. W łóżku modelka z wybiegu. Przyzwyczaiłem się do tego - fragment piosenki Floyd Mayweather.
 • Jesień założyła szary filtr na okna. W serce wdała mi się znowu melancholia. Nie wiem co bym zrobił gdybym cię nie poznał. Jesteś ostatnim promieniem słońca - fragment piosenki Obok.
 • Każdy na tobie zarabia i tylko krawat poprawia. A po pracy go zdejmuje, do drogiego auta wsiada - fragment tekstu Młody Boss.

Żabson - piosenki

Żabson to jeden z najzdolniejszych raperów młodego pokolenia. Artysta swoją karierę rozpoczął w 2015 roku od wydania EP-ki NieKumam. Od sześciu lat jest aktywny na muzycznym rynku i wydał single mające kilkanaście, kilkadziesiąt, a w sumie nawet kilkaset milionów odtworzeń. Żabson swoje zwrotki dołożył do utworów w projekcie Chillwagon. Poniżej największe hity młodego rapera:

 • Chillwagon - @ (ponad 53 mln na YT)
 • Żabson - Księżniczki (ponad 44 mln na YT)
 • Żabson - Floyd Mayweather (ponad 40 mln na YT)
 • Chillwagon - Jolka, Jolka (ponad 33 mln na YT)
 • Chillwagon - Kwit (ponad 30 mln na YT)
 • Żabson - DMT (ponad 26 mln na YT)
 • Żabson feat. Beteo & White 2115 - Small Town Boy (ponad 21 mln na YT)
 • Żabson - Incepcja (ponad 20 mln na YT)
 • Chillwagon - Jumper (ponad 19 mln na YT)
 • Żabson - Sexoholik (ponad 19 mln na YT)
 • Żabson - Młody Boss (ponad 17 mln na YT)
 • Żabson - Trapollo (ponad 17 mln na YT)
 • Żabson feat. Young Leosia, Beteo & Borucci - Ulala (ponad 13 mln na YT)
 • Żabson - Obok (ponad 10 mln na YT)
Sonda
Żabson to Twój ulubiony raper?