YouTube usunął filmy ze swojego serwisu! Tych produkcji już nie zobaczysz

YouTube
Autor: AA/ABACA/Abaca/East News

YouTube usunął miliony filmów ze swojego serwisu! Jakiś czas temu popularna na skalę światową platforma opublikowała dane, które wykazały, że cała masa treści została usunięta z internetu. Dlaczego tak się stało? Więcej wyjaśniamy już teraz na ESKA.pl!

YouTube jest jednym z najpopularniejszych serwisów, w którym treści wideo nie mają końca. Platforma jest niekończącym się źródłem między innymi rozrywki, edukacji, czy też wnoszących coś w nasze życie porad. Choć wydawać by się mogło, że wciąż trwająca pandemia koronawirusa pozytywnie wypływa na tego typu platformy, YouTube i tak na niej ucierpiał. Oczywiście w trakcie pandemii w serwisie YouTube pojawiło się o wiele więcej twórców, a użytkownicy dużo chętniej i częściej spędzali tam swój wolny czas. Mimo większego zaangażowania zarówno od strony twórców, jak i internautów z platformy YouTube zniknęły miliony treści wideo, a wszystko to przez niezbyt kolorową sytuację na świecie. Otóż z powodu pandemii koronawirusa serwis YouTube zdecydował się na zwiększenie automatyzacji w kwestii weryfikacji filmików. Decyzja o zwiększeniu automatyzacji pojawiła się przede wszystkim dlatego, że został zniesiony obowiązek przebywania pracowników w biurach, pojawiła się po prostu praca zdalna. 

YouTube - miliony filmów usuniętych z platformy

Youtube jakiś czas temu udostępnił dane, które przedstawiają liczbę usuniętych filmów z serwisu. Z powodu pandemii koronawirusa platforma zdecydowała się na wprowadzenie automatyzacji weryfikującej dodawane treści przez użytkowników, w wyniku czego z YouTube zostało usuniętych ponad 11 milionów filmów, niespełna 2 miliony kanałów oraz 2 miliardy komentarzy.

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?
Najnowsze