YouTube bez opcji dawania łapek w dół? Platforma planuje usunąć licznik!

YouTube
Autor: Pixabay.com

YouTube bez opcji dawania łapek w dół? Tak wkrótce może wyglądać znany serwis społecznościowy, który jest popularny na całym świecie. Czy wyobrażacie sobie YouTube bez możliwości dawania łapki w dół?

YouTube jest najpopularniejszym serwisem streamingowym, który skupia się na działaności wideo. Znany na całym świecie portal cieszy się ogromną popularnością wśród wielu ludzi, niezależnie od wieku i jest idealną odskocznią od codziennych obowiązków, niczym Netflix! Cały serwis działa na algorytmach i systemie łapek w górę i w dół. To właśnie przez taki licznik ocenia się dane wideo. Analogicznie, jeśli film spodobał się użytkownikowi, zostawia od pod nim łapkę w górę, jeśli nie, to zostawia oczywiście łapkę w dół, bądź w ogóle go nie ocenia. YouTube planuje jednak wprowadzić drastyczną zmianę i usunąć w popularnym liczniku możliwość zostawiania łapek w dół pod filmikami. 

Jak się okazuje, wszystko ze względu na dobre samopoczucie twórców, na których masowa liczba negatywnych ocen wpływa dość destruktywnie. Podobno pojawiają się głosy o negatywnym wpływie łapek w dół na zdrowie psychiczne influencerów oraz ich motywację do tworzenia. Co ważne, po najnowszej aktualizacji YouTube odbiorcy będą dalej mogli kliknąć przycisk Nie lubię tego, lecz nie będą mieli już wglądu do tego ile innych osób również to zrobiło.

YouTube bez łapki w dół

YouTube bez łapki w dół to zbliżająca się wielkimi krokami przyszłość! Twórcy tej aplikacji już pracują nad wprowadzeniem tej zmiany, jednak obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie wejdzie ona w życie. Na ten moment mamy styczność tylko i wyłącznie z eksperymentem społecznym. 

YouTuberów czy naukowców - kogo lepiej znamy?
Najnowsze