Wyzwanie 48h. Groźna zabawa, na czym polega?

i

Autor: Reporters / GYS/REPORTER Co powinniśmy wiedzieć o zabawie w 48 godzin.

Wyzwanie 48h. Na czym polega groźna zabawa?

2017-10-24 13:54

Niebieski Wieloryb wystraszył wszystkich. Teraz w sieci pojawiło się nowe zagrożenie - Wyzwanie 48h.

Wyzwanie 48 godzin to nowy przerażający trend. W sieci pojawiły się informacje dotyczące bardzo niebezpiecznej zabawy. Zaniepokojeni powinni być głownie rodzice dzieci w wieku szkolnym.

Wyzwanie 48. Na czym polega?

Wyzwanie 48h pojawić miało się podobnie jak Niebieski Wieloryb na portalu społecznościowym. Ponownie zachęca się młodocianych do niebezpiecznej zabawy. "Jesteś odważny? To ucieknij z domu". Absurdalne wyzwanie polega na opuszczeniu na 48 godzin miejsca zamieszkania i zakazuje kontaktowania się przez ten czas z najbliższymi. O wygranej decydują punkty. Każdy z nich zdobywa się za jednego szukającego: jedna osoba, która dołączy się do poszukiwań zaginionego = jeden punkt. Im ich więcej tym lepszy wynik.

Wyzwanie 48 godzin - Czy jest niebezpieczeństwo?

Facebook informuje o ścisłym monitoringu serwisu pod tym względem. Tego typu informacje traktują bardzo poważnie. Jak zapewnili bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników jest dla nich sprawą priorytetową. Apelują również o natychmiastowe zgłaszanie podejrzanych wiadomości czy komentarzy zachęcających młodzież do wzięcia udziału w zabawie. Póki co nie zgłoszono jeszcze przypadków odkrycia zabawy. 

>>Niebieski wieloryb vs Różowa panda - starcie na śmierć i życie w internecie