Pogoda

i

Autor: pixabay / Screen/IMGW Pogoda według IMGW na majowy weekend 9-11 czwerwca 2023

Pogoda

Wyż Heinrich w natarciu! Jakie zagrożenia czekają Polskę w ten weekend?

2023-06-08 17:58

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia! Do Polski nadciąga wyż, który da nam się we znaki i zaskoczy burzami oraz gradem. Z kolei intensywne opady deszczu mogą spowodować podtopienia. W jakich województwach spodziewać się wyżu Heinrich? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Do Polski zbliża się niebezpieczny wyż Heinrich, który może siać prawdziwe spustoszenie. Pogoda ma być zróżnicowana w całym kraju, warto więc śledzić doniesienie o zmieniającej się aurze. IMGW na swojej stronie ostrzega przed burzami, gradem oraz intensywnymi opadami deszczu, które mogą powodować podtopienia. Powietrze będzie bardziej wilgotne, a temperatura może się obniżyć o kilka stopni celsjusza.

Eska Daje Szkołę - Igrzyska Starożytne

IMGW ostrzega przed gwałtownymi zmianami w pogodzie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat o zagrożeniu pogodowym 1 stopnia. W piątek 9 czerwca, niemal we wszystkich regionach Polski - poza województwem Warmińsko-Mazurskim - możemy spodziewać się burz z opadami deszczu oraz wiatrem osiągającym prędkość nawet do 90 km/h. Na południu Polski wystąpią dodatkowo opady gradu. Lokalnie na Podkarpaciu, w województwie lubelskim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i małopolskim możliwe gwałtowne wzrosty stanów wody - nawet do 30 litrów na metr kwadratowy. W sobotę 10 czerwca burze z opadami deszczu utrzymają się na południowym-wschodzie polski, zaś w niedzielę na intensywne opady deszczu pojawią się jedynie na w województwie podkarpackim i lubelskim. W weekend pogoda obniży się do 19-23 stopni Celsjusza.