Cornelia Jakobs

i

Autor: MARCO BERTORELLO/AFP/East News Cornelia Jakobs zaczynała karierę w Idolu. Teraz zachwyciła na Eurowizji!

Wyśmiali ją w Idolu, a teraz podbiła Eurowizję. Cała Europa pokochała reprezentantkę Szwecji

2022-05-16 12:40

Cornelia Jakobs była jedną z największych gwiazd tegorocznej Eurowizji. Reprezentantka Szwecji rzuciła publiczność na kolana, wykonując na żywo swój przejmujący utwór Hold Me Closer. Mało kto wie, że wokalistka próbowała zaistnieć już w 2008 roku, biorąc udział w programie Idol. Jurorzy nie szczędzili jej ostrych słów.

Eurowizja 2022 przeszła do historii, jednak o jej uczestnikach z pewnością długo nie zapomnimy. Jednym z największych objawień tegorocznej odsłony konkursu była oczywiście reprezentująca Szwecję Cornelia Jakobs. Wokalistka zachwyciła publiczność swoim wykonaniem piosenki Hold Me Closer, która zapewniła jej czwarte miejsce w legendarnym konkursie. Artystka otrzymała w sumie 438 punktów. Z pewnością nie wszyscy wiedzą o tym, że 30-letnia piosenkarka debiutowała prawie 15 lat temu. W 2008 roku Cornelia próbowała swoich sił w szwedzkim Idolu. 16-letnia wówczas dziewczyna z wielkimi marzeniami pojawiła się na castingu do popularnego show z gitarą i wykonała na żywo wielki hit Crazy z repertuaru Gnarlsa Barkleya. Jej rockowy wokal nie znalazł jednak zwolenników wśród oceniających zmagania uczestników jurorów. Nastolatka usłyszała wiele gorzkich słów, które na długie lata odebrały jej pewność siebie. Czas rewanżu przyszedł w 2022 roku, gdy Cornelia pokonała jednego z jurorów, również ubiegającego się o możliwość reprezentowania Szwecji na Eurowizji.

Eurowizja 2022 - ZWYCIĘZCA, WYNIKI, PUNKTY. Kto wygrał Eurowizję 14.05.2022?

Sonda
Zespół Kalush Orchestra zasłużył na zwycięstwo w Eurowizji 2022?

Cornelia Jakobs w Idolu

Przykre doświadczenie w programie Idol na wiele lat odebrało wokalistce pewność siebie. Jedną z osób, które skrytykowały występ nastolatki, był Anders Bagge, który w 2022 roku także ubiegał się o możliwość reprezentowania Szwecji w międzynarodowym konkursie. Za kulisami Melodifestivalen przyznał, że z perspektywy czasu czuje, iż był dla niej nieco zbyt surowy. Na szczęście Cornelia znalazła w sobie siłę, by zawalczyć o marzenia, a jej głosem zachwyciły się miliony osób na całym świecie. 

Kulisy Eurowizji 2022