WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

Wyremontowane szkoły w Wilkowicach, Goniembicach i Lipnie. Wszystko to dzięki funduszom UE

2018-10-10 14:54

Koniec z chłodem w klasach. Dzieciaki ze szkół podstawowych w Wilkowicach, Goniembicach i Lipnie rozpoczęły rok szkolny w wyremontowanych obiektach. Każda z placówek przeszła termomodernizację. Prace realizowane były przy wsparciu unijnym w ramach WRPO 2014 +.

- W tym momencie znajdujemy się przed budynkiem szkoły. W ubiegłym roku szkolnym została przeprowadzona termomodernizacja. Nasz budynek szkoły został ocieplony, wykonana została nowa elewacja, nowe wejście do szkoły oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Została wykonana nowa instalacja centralnego ogrzewania oraz wymieniony piec na eko groszek, oraz dokonano także wymiany instalacji elektrycznej na ledową - mówi Mirka Klecha, dyrektor w Szkole Podstawowej w Goniembicach.

- Wymieniliśmy stolarkę okienną, ogrzewanie i oświetlenie ledowe więc miejmy nadzieję, że skutki będą widoczne, będzie energooszczędnie i piece nasze nowe pozwolą na to żeby w szkole było naprawdę ciepło - dodaje Małgorzata Adamczewska dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilkowicach. - Ocieplono budynek, wykonano nową elewację, przy każdym wejściu znajduje się podjazd dla niepełnosprawnych. W klasach jest cieplej niż przed termomodernizacją - kończy Aldona Ginter, dyrektor Zespołu Szkół w Lipnie.

WRPO Leszno

i

Autor: Eska WRPO Leszno

W szkole w Lipnie dodatkowo zamontowano baterie fotowoltaiczne. Termomodernizacja szkół w Wilkowicach, Goniembicach i Lipnie kosztowała prawie 2 miliony 900 tys. złotych. Unia Europejska na inwestycje dołożyła ponad milion 600 tys. Dofinansowanie z WRPO 2014 + można uzyskać też na inne działania. Jakie? O tym przeczytacie na stronie wrpo.wielkopolskie.pl. Od 28 września rusza konkurs: Dystrybucja energii z odnawialnych źródeł energii.

Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.