Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 - do kiedy dostarczyć do szkoły średniej? [REKRUTACJA]

2020-07-31 7:46 Rafał Wróblewski
Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 - do kiedy dostarczyć do szkoły średniej? [REKRUTACJA]
Autor: Adam Borowy/REPORTER / EAST NEWS

Wyniki egzaminu ósmoklasisty dla wielu osób są kluczową sprawą, jeśli chodzi o rekrutację. Jedni kompletnie się nimi nie przejmują a drudzy martwią się, że przez zbyt mała ilość punktów nie uda im się dostać do wymarzonej szkoły. Uczniowie tuż po otrzymaniu wyników muszą złożyć je w szkole średniej, do której chcą rekrutować. Do kiedy mają czas? Szczegóły wyjaśniamy na ESKA.pl.

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2020 - do kiedy dostarczyć do szkoły średniej? Rekrutacja już się rozpoczęła i wielu uczniów, jak co roku, martwi się, że nie uda im się dostać do wymarzonego liceum lub technikum. O wszystkim zdecydują właśnie wyniki egzaminu ósmoklasisty, które zostaną opublikowane ostatniego dnia lipca. Uczniowie, żeby sprawdzić rezultaty swojej nauki oraz ilość punktów muszą wejść na stronę ogólnopolskiego systemu informatycznego wyniki.edu.pl i tam zalogować się za pomocą hasła i loginu, który otrzymali w szkole. Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. 

Egzamin Ósmoklasisty 2020 - wniosek do szkoły

Do kiedy złożyć wniosek do szkoły średniej? Ministerstwo Edukacji Narodowej podało dokładne szczegóły. Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty, w sposób określony dla szkoły, do której dany absolwent kandyduje. W 2020 r. możliwe jest:

  • przedłożenie w szkole oryginału albo poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii  zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty
  • przesłanie do szkoły za pomocą środków komunikacji elektronicznej skanu/zdjęcia zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty.

O tym, czy się dostaliście do szkoły średniej, w której złożyliście wniosek, dowiecie się 12 sierpnia 2020. Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do każdej szkoły ponadpodstawowej. Od 13 sierpnia do 18 sierpnia w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty. MEN na swojej stronie internetowej zaznacza, że należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w  uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (do 4 sierpnia). W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe zdający przedkłada również zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Ósmoklasiści skończyli egzaminacyjny maraton. Jakie mają plany?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze