2022-12-04 18:04
Autor: Cao Can/Xinhua News/East News Wynik Polska - Francja Mundial 2022. Jaki jest wynik meczu Polska - Francja? Kto wygrał?

Wynik Polska - Francja Mundial 2022 interesuje wszystkich, którzy nie mogli oglądać arcyważnego pojedynku. Biało-czerwoni po zaciętej walce w fazie grupowej, zmotywowani ruszyli do starcia z wciąż aktualnymi mistrzami świata. Kibice mieli nadzieję, że Polacy zaprezentują się z dobrej strony i zagrają najlepszy do tej pory mecz na mistrzostwach. A jak ostatecznie było? Przekonacie się na naszej stronie

Spis treści

1. Wynik Polska - Francja Mundial 2022

Wynik Polska - Francja Mundial 2022. Jaki jest wynik meczu Polska - Francja 4 grudnia 2022? Siedemnasty mecz w historii przeciwko sobie tych reprezentacji miał wysoką rangę. Mecz Polska Francja 2022 to starcie w 1/8 finału mistrzostw świata o ćwierćfinał tego turnieju. Biało-czerwoni po meczu z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną nie byli uznawani za faworytów do zwycięstwa. Eksperci jednogłośnie mówili, że Polska zostanie wysoko pokonana przez aktualnych mistrzów świata. Kibice naszej kadry mieli jednak nadzieje, że ekipa z Robertem Lewandowskim w składzie zagra najlepszy mecz na mundialu w Katarze i nie da sobie strzelić kilku bramek. Wręcz przeciwnie! Liczyli, że Polska wygra ten mecz i awansuje do dalszej rundy. Jaki jest wynik Polska Francja 2022

Mundial 2022 DRABINKA - pary 1/8, ćwierćfinał i półfinał. Jak wygląda drabinka mundialu 2022?

Auf Wiedersehen Niemcy! Nasi GÓRĄ! Polacy OSZALELI z radości | Komentery EXTRA

Wynik Polska - Francja Mundial 2022

Wynik meczu Polska - Francja w 1/8 mundialu 2022 po pierwszej połowie to 0:1 dla reprezentacji Francji. Nie odzwierciedla jednak on tego, co działo się na boisku. Polacy mieli w sumie osiem sytuacji bramkowych, których ostatecznie nie wykorzystali. Największą szansę miał Piotr Zieliński, który po podaniu Bereszyńskiego strzelił i uderzył wprost stojącego Llorisa. Do tego mieliśmy sześć rzutów wolnych, przy trzech Francuzów. Pierwsza połowa w wykonaniu Polaków była dobra, żywa i obiecująca. Kluczowa okazała się szansa z 43 minuty. Druga połowa była wolniejsza i to Francja wywierała presję. Ochotę na strzelanie miał Kylian Mbappe, a wielokrotnie udało się go zatrzymać. Z kilku okazji strzelił jednak dwie bramki. W ostatnich minutach, gdy Grosicki wrzucał w pole karne, jeden z obrońców Francji dotknął piłkę ręką. Mieliśmy rzut karny, który wykorzystał Robert Lewandowski. Graliśmy ładnie, graliśmy dobrze i zagraliśmy najlepszy mecz na mundialu 2022.

Polska 1-3 Francja (90+9 Lewandowski [karny] - 43' Giroud, 74' Mbappe, 90+1' Mbappe)

Polska - Francja 2022: WYNIK, SKRÓTY WIDEO, STATYSTYKI, BRAMKI, OPINIE

Czy Czesław Michniewicz powinien poprowadzić reprezentację w eliminacjach do Euro 2024?