Wydział kartografii w starostwie w Lesznie przeszedł poważne zmiany

2018-06-22 16:52
Wydział kartografii w starostwie w Lesznie przeszwedł poważne zmiany
Autor: Fot. ydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Lesznie

Tony papierów i setki kartonów, a w nich dokumenty, mapy i schematy. Do niedawna wydział kartografii w starostwie powiatowym w Lesznie zalewało papierowe tsunami. 

Z pomocą przyszła Unia Europejska. Papiery zamieniane są na megabajty a zamiast zawalonych kartonami magazynów ustawiono komputery. Jak mówi Piotr Mańkowski geodeta powiatowy to wszystko dla naszych klientów, którzy by skorzystać z przechowywanych w komputerach danych nie będą musieli wychodzić z domu .

- Odbiorcami projektu będą przedsiębiorcy, geodeci, wykonawcy prac geodezyjnych, będą też to komornicy. Następną grupą odbiorców będą obywateli i przedsiębiorcy. Są to takie dokumenty jak wypisy z rejestru gruntów, kopie mapy ewidencyjnej, kopie mapy zasadniczej - dodaje mężczyzna.Robota przy skanowaniu dokumentów jest olbrzymia. Na postać cyfrową zamieniane są mapy i akta sięgające 150 lat wstecz. - Było tego bardzo dużo - około 150 kartonów, tej dokumentacji, ona zajmuje kilka pokojów u nas w starostwie powiatowym - tłumaczy Piotr Mańkowski.

Wydział kartografii w starostwie w Lesznie przeszwedł poważne zmiany
Autor: Fot. Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Lesznie

Prace powoli dobiegają końca. Działa już strona internetowa oferująca dostęp do zasobów kartograficznych starostwa powiatowego. Ich cyfryzacja trwała prawie 4 lata. Realizacja projektu była możliwa dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej - ta dorzuciła pond 3 miliony złotych.  Projekt realizowany przez powiat leszczyński, jest jednym spośród wielu projektów WRPO 2014+, realizowanych przez inne powiaty wielkopolski, w ramach cyfryzacji geodezyjnych rejestrów publicznych. A na co jeszcze można uzyskać dofinansowanie unijne, dowiesz się odwiedzając stronę wrpo.wielkopolskie.pl.

Wydział kartografii w starostwie w Lesznie przeszwedł poważne zmiany
Autor: Fot. Wydział Geodezji, Kartografii, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami w Lesznie

Jak unijne pieniądze zmieniają Okręg Leszczyński - o tym w kolejnych wydaniach audycji: Zmieniamy Wielkopolskę – czyli o funduszach europejskich dla Leszna i okolic. Audycja współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Unii Europejskiej.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze