Atak hakerski na Facebooku! 50 milionów użytkowników zaatakowanych!

i

Autor: AFP PHOTO / LOIC VENANCE / EAST NEWS

Wydarzenia, którymi żyliśmy na Facebooku w 2018! Co było dla nas najważniejsze?

2018-12-13 12:15

To te wydarzenia, osoby i daty były dla nas najważniejsze w 2018 roku! Sprawdźcie czy również śledziliście ja z zapartym tchem na ESKA.pl 

Rok 2018 był niezwykle napięty i pełen wrażeń. Byliśmy świadkami wyjątkowych narodzin, ślubów czy koncertów. Facebook’s 2018 Year In Review to przegląd tych wydarzeń, którymi żyliśmy my i mieszkańcy innych rejonów świata. Lista powstała na podstawie częstotliwości pojawiających się słów między 1 stycznia, a 11 listopada. Dodatkowo porównano je z wynikami z zeszłego roku, by wyeliminować powtarzające się zawsze zdarzenia i święta, jak na przykład Halloween.

Najważniejsze wydarzenia w 2018 - czym żył świat? 

Międzynarodowy Dzień Kobiet, Marsz na rzecz Naszego Życia, Zaangażowanie Obywatelskie - to społeczne tematy i wydarzenia, które najczęściej przewijały się na Facebooku w 2018 roku. Świat żył również wydarzeniami z kultury takimi, jak Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, ceremonia wręczenia Oscarów, Super Bowl 52 i oczywiście słynny ślub księcia Harry'ego. 100-lecie urodzin Nelsona Mandeli również było jednym z najczęściej poruszanych tematów. 

Facebook - najpopularniejsze wydarzenia w Polsce w 2018

Jakie wydarzenia cieszyły się w Polsce największą popularnością? Trzy, na które najchętniej się zapisywaliśmy i udzielaliśmy w dyskusjach to: 

  • 21 października idę na wybory. Idź ze mną!
  • Masowe oglądanie filmu „Kler” w celu jego popularyzacji
  • Najdłuższe w XXI w Całkowite Zaćmienie Księżyca

QUIZ z historii Polski. Te fakty powinien znać każdy!

Pytanie 1 z 10
W którym roku Polska przyjęła chrzest?