Jerzy Owsiak

i

Autor: AKPA WOŚP - Jerzy Owsiak

WOŚP 2023 - AKTUALNA KWOTA. Ile zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy?

2023-02-01 9:47

Fundacja WOŚP, jak co roku gra w całej Polsce, aby zebrać pieniądze na szczytny cel. Tysiące wolontariuszy, setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry - to tylko niektóre formy wsparcia, z których pieniądze zasilają konto Fundacji. Sprawdzaj na bieżąco, ile w 2023 roku zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Czy uda się pobić zeszłoroczny rekord?

W akcję zbierania pieniędzy zaangażowanych są setki sztabów, w których odbywają się imprezy otwarte, kiermasze czy imprezy sportowe, a na koniec dnia tradycyjne liczenie każdej złotówki. Działają one zarówno w Polsce, jak i za granicą, gdzie również nie brakuje chętnych, aby zasilać konto Fundacji Jerzego Owsiaka. Cel zawsze jest bardzo szczytny, ponieważ chodzi o zdrowie. W 2023 roku Fundacja gromadzi fundusze na walkę z sespą, a hasłem 31. finału WOŚP jest: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!". Fundacja ma w planach wyposażyć szpitale w specjalistyczny sprzęt pozwalający na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

WOŚP 2023 - JAK POMAGAĆ?

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się 31 stycznia 2023. W tę ostatnią niedzielę pierwszego miesiąca w roku nie brakuje rąk do pomocy, a w całym kraju setki wolontariuszy z puszkami wychodzą na ulice, aby wspierać WOŚP. Największe miasta Polski, ale również i te mniejsze miejscowości będą miały do zaoferowania swoim mieszkańcom moc atrakcji.

Pieniądze można wpłacać stacjonarnie, jak również online. Na stronie Fundacji działa również skarbonka, do której można wpłacać pieniądze bez wychodzenia z domu. Można dokonać przelewu tradycyjnego, wysłać SMS-a, wrzucić pieniądze do wirtualnej puszki, wylicytować produkty aukcji WOŚP lub kupić przez internet produkty dedykowane Wielkiej Orkiestrze. Sposobów jest niezliczona ilość, a każda złotówki jest na wagę złota.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak wpłacić na WOŚP 2023 bez wychodzenia z domu? Sprawdź eSkarbonkę WOŚP online

WOŚP 2023 - TRANSMISJA

W tym roku transmisja zbiórki WOŚP odbędzie się na antenach telewizji TVN, TVN24, TTV. Można oglądać również online na platformach Playera, kanale YouTube i profilu Facebooka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także Twicha kanału Pol'and'Rock Festival, na stronie Onet.pl oraz na Antenie Antyradia.

WOŚP 2023 - AKTUALNA KWOTA

Pieniądze w sztabach liczone są bieżąco, a przez całą niedzielę będziemy mogli śledzić wysokość zebranej kwoty. Z roku na rok suma zbiórki jest wyższa w porównaniu z poprzednim rokiem, więc pojawia się pytanie, czy teraz również pobijemy rekord? Według informacji podawanych na oficjalnej stronie internetowej fundacji, na jej konto przekazano do tej pory: 154 606 764 PLN (ostatnia aktualizacja: 1-02-2023, godz. 9:50)

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ile zebrała WOŚP w 2022? Pieniądze na WOŚP w 2023 będą rekordowe?

NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE