WOŚP 2022 - zapisy. Do kiedy? Jak zostać wolontariuszem?

2022-01-20 14:44
Ponad 135 tys. złotych zebrano wczoraj na WOŚP w Lesznie. Ile w regionie?
Autor: hak, Radio Eska

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zawsze jest wydarzeniem na ogólnopolską skalę. Podczas uroczystego finału zbieramy pieniądze dla osób potrzebujących. To jednak też dzień, kiedy wiele osób chce przyłączyć się do akcji i pomóc organizatorom. Jak zostać woluntariuszem i do kiedy można się zgłaszać?

Jak zostać woluntariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2022? WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Po raz kolejny Polacy będą tłumnie zbierali pieniądze na pomoc dla potrzebujących. Rok temu organizacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Łącznie udało się zgromadzić ponad 210 813 830 złotych. Był to najlepszy wynik w historii. W tym roku finał odbędzie się pod hasłem Przejrzyj na oczy, a zbiórka będzie prowadzona pod kątem okulistyki dziecięcej. Już 30 stycznia 2022 odbędą się licytacje i zbiórki, a wszystko będzie mogło się wydarzyć dzięki pomocy wielu wolontariuszy, którzy zadbają o odpowiedni przebieg finału. Jak zostać jednym z nich? Sprawdź niżej.

WOŚP 2022 - KONCERTY. Kto wystąpi podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy

WOŚP 2022 - jak się zgłosić?

Jak czytamy na stronie internetowej WOŚP-u, jako wolontariusz można działać na trzy sposoby:

  • zbierając pieniądze do tradycyjnej skarbonki
  • zbierając pieniądze w Internecie za pomocą eSkarbonki
  • połączyć te dwie formy wsparcia

Aby zbierać pieniądze do tekturowej Skarbonki należy wybrać rekrutację online lub w Sztabie. Listę sztabów można znaleźć na stronie wosp.org.pl/final/sztaby. W przpadku eSkarbonek rekrutacja przebiega tylko w formie internetowej za pomocą iwolontariusz.wosp.org.pl.

WOŚP 2022 - do kiedy zgłoszenia?

Regulamin Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie określa, do kiedy należy zgłosić się do Sztabu, aby zostać wolontariuszem podczas finału. Może to oznaczać, że zgłosić się można nawet w ostatniej chwili.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze