WOŚP 2021 - DATA i CEL. Kiedy jest 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

2020-09-24 9:34 Rafał Wróblewski
WOŚP 2021 - DATA. Kiedy jest 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?
Autor: WBF WOŚP 2021 - DATA. Kiedy jest 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, to kulminacyjny moment. Tego szczególnego dnia wszyscy łączą swoje dobre serca w jednym celu - pomoc w zakupie sprzętu, który od 29. lat ratuje ludzkie życie. Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej kolejna odsłona odbędzie się zgodnie z planem. Kiedy jest WOŚP 2021? Data i szczegóły do sprawdzenia na ESKA.pl!

WOŚP 2021kiedy jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Data wydarzenia koniecznie musi zostać zapisana w kalendarzach! Już teraz jednak warto sprawdzić i dowiedzieć się, jak zostać wolontariuszem lub zorganizować finał w swoim mieście. WOŚP 2021 można wspierać wrzucając symboliczną kwotę do puszki, ale również za pośrednictwem zbiórki prowadzonej kanałami elektronicznymi. Po raz 21. uruchomiony zostanie serwis aukcji internetowych. Temat 29. Finału WOŚP, czyli cel zbiórki, ogłoszony zostanie w ciągu kilku najbliższych tygodni. 

Viki Gabor śpiewa ESKOWE hity i premierowo piosenkę Afera! [ESKA HIT CHALLENGE]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

WOŚP 2021 - DATA, KIEDY JEST FINAŁ?

Kiedy jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2021? Kwesta odbędzie się, tradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia, a więc tym razem 10 stycznia 2021 roku. Faktyczny start wielkiej finałowej machiny, czyli rozpoczęcie rejestracji sztabów - działających na rzecz Fundacji organizatorów zbiórek i lokalnych wydarzeń - zaplanowany jest na 5 października 2020. 

WOŚP 2021 - FINAŁ 

WOŚP 2021 odbędzie się pomimo trudnej sytuacji epidemicznej. Chcieli tego organizatorzy w poszczególnych miastach, o czym poinformował prezes fundacji, Jurek Owsiak: 

Mówiąc krótko - wszyscy w blokach startowych, wszyscy, mimo pandemii, chcą zorganizować kolejny Finał i kolejny raz chcą z nami zagrać. Jesteśmy im za to niesamowicie wdzięczni, bo proszę mi powiedzieć – czy dzisiaj oprócz Świąt Bożego Narodzenia jest coś takiego, co może nas, Polaków rozsianych po całym świecie, połączyć we wspólnym działaniu? Na pewno jest to Finał Orkiestry. A przecież to nie tylko rodacy, ale także lokalne społeczności, czy w dalekiej Australii, czy na wyspie Bali, czy tańcząc krakowiaka w Tokio, biorą udział w zimowej zbiórce. Tym samym ogłaszamy, że 5 października ruszamy z przygotowaniami do 29. Finału WOŚP.

Ostatni, 28. Finał WOŚP, odbył się 12 stycznia i zakończył wynikiem 186 133 610,66 PLN. Celem zbiórki było zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W 28. Finał WOŚP włączyło się około 1750 sztabów, w tym ponad 100 poza granicami Polski.

Warto dodać, że w ciągu 28. Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i wydała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,2 mld PLN.

Najnowsze