Women's Voices: Kobiety ratują planetę: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Mela Koteluk, Julia Pietrucha, Paulina Przybysz i Brodka. O co chodzi w akcji?

2019-05-30 16:52 A.D.
Women Voices
Autor: Materiały prasowe

Kayah, Edyta Bartosiewicz, Julia Pietrucha, Mela Koteluk, Paulina Przybysz oraz gościnnie Brodka – to artystki, które wystąpią w II edycji projektu „Women’s Voices. Kobiety ratują planetę”. Koncerty odbędą się w 5 miastach: w Warszawie, we Wrocławiu, w Gdańsku, Szczecinie i Krakowie.

Po sukcesie I edycji projektu „Women’s Voices”, czyli cyklu koncertów, w których udział wzięły m.in.: Kayah, Nosowska, Daria Zawiałow czy Brodka, czas na ogłoszenie kolejnej. Tym razem artystki zaśpiewają pod hasłem „Kobiety walczą o planetę”, bo ważne jest, jaką planetę zostawimy przyszłym pokoleniom. Tegoroczna edycja składać się będzie z pięciu koncertów, które między czerwcem i październikiem odbędą się w: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Szczecinie i Krakowie. 

Po raz kolejny dyrektorką artystyczną tego przedsięwzięcia będzie Paulina Przybysz, która postanowiła oprzeć się w tym roku na dwóch filarach. Pierwszy ma wymiar ideologiczny i wyraża się w haśle przewodnim tegorocznej trasy: „Kobiety ratują planetę”. Artystka chce zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata: polityczne, społeczne, ekonomiczne i ekologicznie. Artystka zaprosiła do współpracy gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Kayah, Edytę Bartosiewicz, Melę Koteluk, Julię Pietruchę i gościnnie - Brodkę. 

Podczas tego wydarzenia każda wokalistka wykona swoje utwory w nowych, przygotowanych przez Paulinę i jej zespół aranżacjach. Oprócz nich artystki zaśpiewają podczas wspólnego występu wybrane przez nią covery. To druga edycja „Women’s Voices” - trasy, która celebruje nie tylko doskonałą muzykę popularną, ale też pokazuje jak silna i różnorodna, a czasami nieustępliwa i zjednoczona jest kobieca scena artystyczna. 

Zobacz też: Najsłynniejsze zaćmienie słońca w historii. Kiedy miało miejsce? Powtórzy się już w lipcu!

 Women's Voices: Kobiety ratują planetę - data, bilety

Pierwsze wydarzenie w ramach całej trasy odbędzie się w Warszawie, 9 czerwca. Kolejne we Wrocławiu (2 sierpnia), Gdańsku (11 października), Szczecinie (19 października) oraz w Krakowie (25 października). Bilety na biletycjg24.pl, ebilet.pl i empik.pl

Najnowsze