Wolontariusz WOŚP - jak rozpoznać oszusta?

2018-01-14 12:44
Wolontariusz WOŚP - jak rozpoznać oszusta?
Autor: fot. Sylwia Olszewska/East News Wolontariusze WOŚP

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 14 stycznia! Na ESKA.pl dowiecie się, jak rozpoznać prawdziwego wolontariusza i nie dać się nabrać oszustom.

Wolontariusz WOŚP - jak rozpoznać oszusta? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób, które 14 stycznia będą chciały wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Niestety finał zbiórki za każdym razem jest okazją dla nieuczciwych ludzi, którzy podszywają się pod wolontariuszy, by wykorzystać czyjeś dobre serce. Na szczęście takie osoby nie jest trudno rozpoznać.

Bijemy rekord wysłanych serduszek na Facebooku - Ten łańcuszek to oszustwo!

Autor: brak danych

Otrzymałeś w prywatnej wiadomości łańcuszek z serduszkiem WOŚP do rozesłania? Ta akcja to oszustwo. Orkiestra nie ma z nią nic wspólnego! Przeczytajcie więcej na ESKA.pl

Co powinien mieć wolontariusz WOŚP?

Jak rozpoznać oszusta podszywającego się pod wolontariusza WOŚP? Najlepiej zwracać uwagę na to, czy ma wszystkie rzeczy wydawane przez sztaby Orkiestry. Prawdziwy wolontariusz wyposażany jest w charakterystyczną puszkę w kształcie sześciokątnego graniastosłupa z wyraźnym logiem WOŚP oraz datą obecnej edycji. Do inaczej wyglądających puszek pieniędzy nie wrzucajmy! Ponadto, prawdziwy wolontariusz będzie miał specjalną legitymację oznaczoną tak samo jak puszka. Na legitymacji powinniśmy zobaczyć zdjęcie wolontariusza, pieczątkę WOŚP i MSWiA, dane osobowe i numer sztabu Orkiestry. Pamiętajmy też, że wolontariusze, dla bezpieczeństwa, najczęściej chodzą parami.

WOŚP 2018 - SMS. Jak go wysyłać?

Autor: brak danych

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26! Finał będzie miał miejsce już 14 stycznia. Pod jaki numer i o jakiej treści przesyłać SMSy?

 

Najnowsze