Wojciech Gąssowski - kim jest, wiek, kariera, utwory, żony, Szansa na sukces

2022-08-10 16:17
Wojciech Gąssowski
Autor: AKPA

Kim jest Wojciech Gąssowski? Polski piosenkarz napisał wiele przebojów, ale szczególnie znany jest z utworu "Gdzie się podziały tamte prywatki". Współpracował ze znanymi kapelami, występował w filmach, a nawet skomponował czołówkę do bardzo popularnego serialu! Co jeszcze wiemy o słynnym artyście?

Wojciech Gąssowski to znany wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego piosenki bawiły miliony Polaków - szczególnie w latach 80. Wielokrotnie grywał z Grupą ABC, Czerwono-Czarnymi, Chochołami i Tajfunami. Napisał utwory, które wielu słuchaczy pamięta nawet dzisiaj. Poza sześcioma nagranymi albumami, komponował również muzykę do znanych seriali. Stworzył m.in. czołówkę do "M jak miłość". Wielu internautów szuka informacji o słynnym muzyku, dlatego postanowiliśmy zebrać te najważniejsze w jednym miejscu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Koncerty w Polsce 2022 - kto wystąpi? KALENDARZ, GWIAZDY, DATY, MIEJSCA

Doda wyrzuciła konspekt płyty do kosza! Wszystko przez media

Wojciech Gąssowski - wiek

Wojciech Antoni Gąssowski urodził się 20 czerwca w 1943 roku w Warszawie. W 2022 roku muzyk skończył 79 lat.

Wojciech Gąssowski - kariera

Jako wokalista zadebiutował w 1962 roku. Wystąpił wtedy w konkursie "Szukamy Młodych Talentów" w Szczecinie, gdzie znalazł się w gronie finalistów. Już rok później zaprezentował się na opolskiej scenie z zespołem Czerwono-Czarni. W 1964 zauroczył się w muzyce jazzowej, którą po chwili zaczął grać. Na jednym z kolejnych konkursów zdobył swoją pierwszą nagrodę dla "najlepszego wokalisty" i tak zaczęła się wielka kariera Wojciecha Gąssowskiego.

Wojciech Gąssowski - utwory

"Gdzie się podziały tamte prywatki" to największy przebój w twórczości Gąssowskiego. To właśnie ta piosenka przyniosła mu największą rozpoznawalność. Wcześniej napisał równie popularną "Przygodę bez miłości" oraz "Zielone wzgórza nad Soliną". W 2000 roku skomponował czołówkę do "M jak miłość" oraz nagrał dwa utwory do serialu "Wojna domowa".

Sonda
Jak często wracasz do starych piosenek?

Wojciech Gąssowski - żony

Wojciech Gąssowski spotykał się w swoim życiu z wieloma kobietami. Był nawet związany z Karoliną Jędrusik, która w tym samym czasie miała męża. Jego największa miłością stała się jednak tancerka, Małgorzata Potocka. Spędzili razem 10 pięknych lat, chociaż nie brakowało w ich życiu traumatycznych przeżyć. W 1985 roku para znalazła się na statku, który został porwany przez terrorystów. Byli zakładnikami, którym ostatecznie udało się wyjść cało z przerażającej sytuacji. Para rozstała się ze sobą, kiedy Gąssowski dowiedział się o romansie tancerki z aktorem Janem Nowickim. Wokalistka spotykał się także z Elżbietą Jaworowicz i córką Steni Kozłowskej.

Wojciech Gąssowski - Szansa na sukces

Wojciech Gąssowski pojawiał się na telewizyjnym ekranie w filmach "Dwa Żebra", "Molo", a także w "Piłkarskim Pokerze" u Janusza Zaorskiego. Brał również udział w znanych programach, m.in. "Szansie na Sukces". Był jednym z głównych gości obok Dariusza Kozakiewicza i Mieczysława Jureckiego. Uczestnicy show śpiewali wtedy piosenki głównie z repertuaru Gąssowskiego.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze