Wodecki Twist

i

Autor: AKPA

Koncerty

Wodecki Twist 2023 - trasa koncertowa pełna gwiazd. Kiedy i gdzie zabrzmi Letnie Oczarowanie?

2023-07-14 13:43

Festiwal określa nie tylko twórczość samego Zbigniewa Wodeckiego, ale również działalność artystyczna jemu najbliższych – tych, którzy wciąż tworzą i tych, którzy odeszli. Dlatego spotykamy się z najlepszymi muzykami z Polski i ze świata, śmiało eksperymentujemy, bawimy się i cieszymy sztuką przez duże SZ. Popularną i niebanalną. Udowodnił nam, że to da się połączyć!

Trasa koncertowa Wodecki Twist 2023 to dziewięć wyjątkowych koncertów w największych polskich amfiteatrach wystąpią. Na scenie zobaczymy takie gwiazdy jak: Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Olga Szomańska oraz Sławek Uniatowski. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra Tomasza Szymusia. Obecność takich gwiazd w połączeniu z największymi i najpiękniejszymi przebojami Zbigniewa Wodeckiego w nowych, wspaniałych aranżacjach oczaruje każdą publiczność. Program wydarzenia obejmuje muzykę popularną, teatralną, filmową i oratoryjną, doceniając dokonania zarówno w dziedzinie kompozycji jak i wokalistyki. Sztuka to grunt, na którym nie ma sprawiedliwości. To mało wiedzieć, że mamy wielkie talenty. Dlatego chcemy młodych artystów doceniać i wspierać, by móc słuchać ich przez kolejne lata i podziwiać, jak się rozwijają.

Męskie Granie 2023 - kto wystąpi na festiwalu?

"Zaśpiewasz to wybierasz kolejną piosenkę!" | Dokończ piosenkę 18 #Sanah

Wodecki Twist 2023 - kiedy i gdzie?

13 lipca w Ostródzie rozpocznie się trasa koncertowa Wodecki Twist / Oczarowanie, będąca letnią kontynuacją uwielbianego krakowskiego festiwalu. Bilety już w sprzedaży na Eventim.pl. Dyrektor artystyczna Wodecki Twist 2023 Kasia Wodecka-Stubbs zdradziła kilka szczegółów trasy koncertowej.

Z bogatej twórczości, nietuzinkowego charakteru i wszelkich marzeń artystycznych Zbigniewa Wodeckiego festiwal czerpie to, co jest najważniejsze. Naszą inspiracją i największą siłą jest więc energia. Patrzymy na nią z różnych stron. Od 2018 roku rozpowszechniamy i popularyzujemy dokonania muzyczne Taty, idąc w kierunku, który sam obrał i jakiego sobie życzył. Misją festiwalu jest prezentowanie twórczości różnorodnej, bo wymykanie się granicom i utartym szlakom było jego znakiem rozpoznawczym.

Wodecki Twist 2023 - trasa koncertowa

  • 13.07 Ostróda, Amfiteatr - Centrum Kultury w Ostródzie (Monika Borzym, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)
  • 14.07 Płock, Amfiteatr - Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki (Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Sławek Uniatowski)
  • 28.07 Opole, Amfiteatr NCPP (Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Kayah, Alicja Majewska, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)
  • 29.07 Kielce, Amfiteatr Kadzielnia (Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz)
  • 1.08 Sopot, Opera Leśna (Kuba Badach, Kasia Cerekwicka, Kayah, Alicja Majewska, Paulina Przybysz, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)
  • 3.08 Koszalin, Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego (Kuba Badach, Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Anna Rusowicz, Sławek Uniatowski)
  • 4.08 Szczecin, Teatr Letni im. Heleny Majdaniec (Kuba Badach, Monika Borzym, Kayah, Paulina Przybysz, Olga Szomańska)
  • 6.08 Świnoujście, Amfiteatr Miejski im. Marka Grechuty (Monika Borzym, Kasia Cerekwicka, Kayah, Paulina Przybysz, Olga Szomańska, Sławek Uniatowski)
  • 19.08 Żywiec, Amfiteatr Pod Grojcem (Kuba Badach, Monika Borzym, Krzysztof Kiljański, Andrzej Lampert, Olga Szomańska, Sławek Uniatowski)

Koncerty w Polsce 2023 - kto i kiedy wystąpi? Kalendarz z najważniejszymi koncertami!

Na trasę koncertową Wodecki Twist / Oczarowanie zapraszają organizatorzy DM Agency, Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego oraz patroni medialni RMF Classic i Wyborcza. Bilety w sprzedaży na Eventim.pl.

Wodecki Twist

i

Autor: Materiały prasowe