Eurowizja 2021 - Włochy

i

Autor: EBU/ ANDRES PUTTING

Włochy wygrywają Eurowizję 2021! Grupa Maneskin była faworytem konkursu

2021-05-23 0:51

Włochy to zwycięzca 65. Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie! Po dwóch latach przerwy poznaliśmy nowego właściciela kryształowego mikrofonu. Tegoroczny finał konkursu był niesamowicie emocjonalny, a wynik nie był dla widzów jasny do ostatniej sekundy. Kim są następcy Duncana Laurence'a?

Eurowizja 2021 dobiegła końca. W sobotę 22.05.2021 mogliśmy obejrzeć finał 65. edycji słynnego konkursu. Tym razem kryształowy mikrofon, trafiła do Włoch. Mieszkańcy tego kraju mają powody do świętowania! Delegacja od kilku lat starała się zdobycie trofeum. Czy wygrana Włoch jest zaskoczeniem? Raczej nie, ponieważ w dzień finału zespół Maneskin znajdował się na pierwszym miejscu przewidywań ekspertów. Wiele osób nie wie, że to pierwszy zwycięzca od 2019. W 2020 Eurowizja została odwołana z powodu pandemii koronawirusa. Wyemitowano jedynie specjalny program Eurovision: Europe Shine a Light. W związku z tym Duncan Laurence, który triumfował w Tel Awiwie w 2019, był najdłużej panującym zwycięzcą Eurowizji w historii. Miejmy nadzieję, że aktualny triumfator przekaże nagrodę zgodnie z planem, czyli za rok.

Eurowizja 2021 - kto wygrał, punkty

Emocje w finale Eurowizji 2021 trwały do samego końca. O zwycięstwo walczyły Francja, Włochy i Szwajcaria. Jednak to grupa Maneskin z Włoch okazała się najlepsza. Zwycięstwo zapewniły im głosy widzów. Publiczność przyznała im aż 318 punktów. 

Ostateczna punktacja najlepszej trójki wygląda następująco:

  • Włochy 524
  • Francja 499
  • Szwajcaria 432
Eurowizja 2021. Występ Rafała Brzozowskiego. Jak sobie poradził?

Maneskin - kim są, piosenki, członkowie, X Factor

Zespół Maneskin powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzą wokalista Damiano David, gitarzyści Victoria De Angelis i Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Rok po założeniu Maneskin wystąpili we włoskiej wersji programu X Factor, gdzie zajęli drugie miejsce. Ich najpopularniejsze piosenki to Chosen, Morirò da re, Torna a casa, L'altra dimensione i Vent'anni.

Eurowizja 2022 - gdzie i kiedy?

Eurowizja 2022 już za rok. Zgodnie z tradycją odbędzie się w państwie, które w tym roku wygrało konkurs. Miasto, w którym zostanie zorganizowany poznamy pod koniec lata lub na początku jesieni. Eurowizja 2022 jak zwykle odbędzie się w maju.