Włochy mają piosenkę na Eurowizję 2020! Wybór w cieniu skandalu w San Remo

2020-02-10 14:07 PO
Diodato
Autor: Screen z profilu z Youtube/Diodato

Włochy to jeden z tych krajów, który będziemy mieli okazję usłyszeć na Eurowizji 2020. Podczas festiwalu Sanremo 2020 doszło do skandalu! Dowiedz się więcej na ESKA.pl o kontrowersyjnym występie i zobacz, kto został zwycięzcą jubileuszowej 70. edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo.

70. edycja Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo dobiegła końca. Po pięciu nocach pełnych emocji i wrażeń, Włosi z klasą zakończyli 70. Jubileusz, podczas którego wyłonili zwycięzcę, który zaprezentuje ich kraj na Eurowizji 2020. Finalny wynik festiwalu leżał w rękach komisji jurorskiej, która musiała samodzielnie wskazać spośród laureatów pierwszych trzech miejsc swojego faworyta. W ścisłej trójce najlepszych wykonawców znaleźli się Antoni Diodato, Francesco Gabbani, a także zespół Pingguini Tattici Nucleari. Zwycięzcą 70. edycji Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo został Diodato. 39-letni piosenkarz i autor tekstów w jednym. Kariera wokalisty nabrała tempa już w 2014 roku, kiedy Włoch wziął udział w sekcji młodych talentów 64. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo, gdzie zajął drugie miejsce. W następnych latach piosenkarz występował na wielu popularnych, włoskich festiwalach i nagrał także dwa studyjne albumy. Okazuje się, że nie tylko wyłonienie zwycięzcy dostarczyło ludziom wielu emocji. Podczas koncertu doszło do skandalu z udziałem duetu Bugo & Morgan.

Sanremo 2020 - skandaliczny występ Bugo i Morgana

Podczas 70. Festiwalu Piosenki Włoskiej w San Remo doszło do skandalu z udziałem duetu Bugo & Morgan. Marco Castoldi, znany pod pseudonimem artystycznym Morgan na samym początku występu wyśpiewał słuchaczom nowy tekst piosenki, w którym obraził kolegę obok. Zaśpiewał o złym zachowaniu i o jego okropnych intencjach. Rzucił też aluzję, że Bugo powinien „mieć szacunek do tych, którzy doprowadzili go do tej sceny." Zaistniała sytuacja była na tyle niezręczna, że prowadzący program Amadeus próbował ratować całe widowisko, a wyżej wymienieni artyści zostali zdyskwalifikowani.

Najnowsze