Witold Pyrkosz nie żyje. Aktor z M jak miłość miał 90 lat...

2017-04-22 19:38
Witold Pyrkosz nie żyje. Aktor M jak miłość miał 90 lat...
Autor: fot. wbf Witold Pyrkosz nie żyje

Zmarł Witold Pyrkosz, aktor filmowy i teatralny. O śmierci dowiedzieliśmy się z oficjalnego profilu M jak miłość na Facebooku...

Zmarł Witold Pyrkosz. Aktor znany z M jak miłość, Vabank czy Janosika miał 90 lat. - Odszedł cudowny Człowiek, nasz wspaniały Mistrz i wielki Przyjaciel. A wraz z nim odeszła cząstka każdego z nas... Pozostaje ogromna pustka, nieopisany smutek i żal. Dziękujemy Ci Witku za każdą piękną chwilę. Będziemy bardzo tęsknić i nigdy nie zapomnimy - napisano na Facebooku M jak miłość.

Witold Pyrkosz nie żyje

Witold Pyrkosz urodził się 24 grudnia 1926 roku. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczął w 1955 roku w teatrze im. im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Zagrał wówczas w dziele pt. Lekkomyślna siostra, Włodzimierza Perzyńskiego. Wybitny aktor związany był z serialem M jak miłość od 2000 roku. Zasłynął także ze świetnej roli w takich tytułach jak: Janosik, Alternatywy 4, Vabank, Vabank 2. 

Witold Pyrkosz został odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Odznaką Załużonego Działacza Kultury, Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze