Wiktoria Gabor jedzie na Eurowizję Junior 2019!

2019-09-29 19:08 k.w.
Viki Gabor
Autor: VIPHOTO/East News

Tegoroczna edycja Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci zbliża się wielkimi krokami. W 2018 roku impreza odbywała się na Białorusi. Dla nas okazała się ona szczęśliwa, ponieważ zwyciężczynią została nasza reprezentantka - Roksana Węgiel, która zachwyciła wszystkich utworem Anyone I Want to Be. Dzięki wygranej, Polska organizuje w tym roku Eurowizję Junior. Wiemy już, że to Wiktoria Gabor będzie nas reprezentować w Gliwicach!

Wiktoria Gabor jedzie na Eurowizję Junior 2019! Roksana Węgiel, która reprezentowała nas podczas Eurowizji Junior 2018, została wybrana do tej ważnej roli, dzięki zwycięstwu w pierwszej edycji The Voice Kids. Tegorocznym reprezentantem natomiast została laureatka specjalnych odcinków Szansy na sukces. To Wiktoria Gabor pojedzie do Gliwic! Czy powtórzy sukces Roksany Węgiel?

Viki Gabor jedzie na Eurowizję Junior 2019!

Tegoroczny reprezentant Polski w konkursie Eurowizji Junior został wyłoniony spośród uczestników specjalnych odcinków Szansy na sukces. O możliwość zaprezentowania swoich umiejętności przed szeroką publiczności walczyły finalistki: Nikola Fiedor, Wiktoria Gabor oraz Gabriela Katzer. Do Gliwic pojedzie ostatecznie Wiktoria Gabor! Gratulacje!

Wiktoria Gabor - kim jest?

Wiktora ma 11 lat, urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, niedawno zamieszkała z rodziną w Polsce. Jest pochodzenia romskiego, wzrasta w środowisku, gdzie tradycje muzyczne i kulturowe są przekazywane z pokolenia na pokolenie, muzyka jest obecna w jej życiu od zawsze, cała jej rodzina jest muzykująca. Viktoria dostała się do finału drugiej edycji The Voice Kids. Niestety nie udało jej się wygrać.

Przypominamy, że wydarzenie będzie miało miejsce 24 listopada 2019 roku.

Najnowsze