Bombka

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wigilia i Boże Narodzenie 2020 - kalendarz dni wolnych

2020-12-13 17:18

Najbardziej magiczny czas w roku zbliża się wielkimi krokami. Wigilia i Boże Narodzenie już za pasem, dlatego w głowach ludzi coraz częściej pojawia się pytanie, czy są to dni ustawowo wolne od pracy. Przedstawiamy wam kalendarz dni wolnych. Sprawdźcie, kiedy będzie można zrobić zakupy bądź załatwić sprawy w urzędach.

Wigilia i Boże Narodzenie - kalendarz dni wolnych w tym magicznym okresie to jedna z najczęściej wyszukiwanych fraz przez internautów w ostatnich tygodniach. Wraz z nadejściem grudnia znacznie więcej osób poczuło magię nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Szukanie prezentów dla bliskich, wybieranie kreacji na kolację wigilijną, zgromadzenie wszystkich przydatnych produktów potrzebnych do jej przygotowania - to wszystko wymaga czasu. Mimo tego wiele osób zostawia tego typu czynności na ostatnią chwilę.

Kalendarz dni ustawowo wolnych od pracy jest niezmienny od kilku lat, jednak w dzisiejszym pędzie łatwo się pogubić. W głowach ludzi pojawiają się pytania - czy Wigilia to dzień wolny od pracy? Czy w pierwszym bądź drugim dniu świąt możliwe jest zrobienie zakupów, gdyby nagle okazało się, że czegoś zabrakło? Aby uniknąć niepotrzebnych stresów, wyjaśniamy, które dni są ustawowo wolne od pracy, a które nie. To niezbędna wiedza, bez której ciężko będzie zorganizować sobie najbliższe tygodnie.

Wigilia 2020 coraz bliżej! Sprawdź, co zaskoczy Cię w te święta [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Która okazja do świętowania jest najlepsza?

Kalendarz: Wigilia - czy jest wolne?

Wigilia to dzień, który budzi najwięcej niepewności. Często utożsamia się go z dniem wolnym od pracy. Nic bardziej mylnego. 24 grudnia jest dniem roboczym, aczkolwiek trzeba mieć na uwadze, że pracodawcy często skracają godziny pracy swoich pracowników, by ci mogli przygotować się do tradycyjnego spotkania z rodziną przy stole.

Kalendarz: Boże Narodzenie 25 i 26 grudnia - czy jest wolne?

Inaczej wygląda to w przypadku 25 i 26 grudnia. Oba dni Bożego Narodzenia są ustawowo wolne od pracy. Tego dnia zamknięte są hipermarkety czy urzędy. Często otwarte pozostają jednak sklepy osiedlowe. Godziny ich pracy są jednak znacznie krótsze.