The Streets, Mike Skinner

i

Autor: PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS The Streets z nowym albumem "The Darker the Shadow, the Brighter the Light"

Nowy album

Wielki powrót The Streets. Mike Skinner z nowym albumem i pełnometrażowym filmem

2023-07-17 11:31

Mike Skinner wraca do gry i wygląda na to, że szykuje się prawdziwa petarda! Nie dość, że już niedługo na świat wyjdzie nowy album, to jeszcze zobaczymy pełnometrażowy film, który jest nieodłącznym elementem całego wydawnictwa. Co więcej, muzyk sam napisał scenariusz i zajął się reżyserią.

Mike Skinner to brytyjski raper, autor tekstów i producent, który karierę muzyczną rozpoczął wraz z założeniem projektu o nazwie The Streets, czyli w 1994 roku, choć pierwsza płyta ukazała się na początku nowego stulecia, w 2002 roku. Mowa o krążku "Original Pirate Material", która została wspaniale przyjęta przez publiczność na całym świecie i była nominowana do wielu nagród. Dwa lata później świat usłyszał "Blinded by the Lights", z płyty "A Grand Don't Come for Free", która królowała na brytyjskich listach przebojów. W 2006 roku fani Mike'a Skinnera dostali kolejną porcję nowych kawałków, które zostały zebrane na krążku "The Hardest Way to Make an Easy Living". Tradycyjnie, dwa lata później ukazał kolejny album - "Everything Is Borrowed". Ostatnie, piąte wydanie ujrzało światło dzienne jesienią 2010 roku, i po "Computers and Blues and Cyberspace and Reds" o The Streets słuch zaginął.

Shake Your Eska #18 | Man In Black

Mike Skinner wydaje nową płytę, film i rusza w trasę koncertową!

Mike Skinner przez wiele lat grał w klubach jako DJ, a nocne życie zainspirowało go stworzenia zupełnie nowego albumu pod szyldem The Streets. Właśnie zapowiedział nowy album, zatytułowany "The Darker The Shadow, The Brighter The Light", który ukaże się 20 października 2023, a już teraz w streamingach można posłuchać singla "Troubled Waters", w którym gościnnie występują: Kevin Mark Trail, Robert Harvey i Teef.

Nowy numer Skinnera jest jednocześnie ścieżką dźwiękową, którą będziemy mogli usłyszeć w filmie o takim samym tytule jak płyta. Co ciekawe, Mike samodzielnie zajął się przygotowaniem scenariusza, reżyserią, a nawet grą aktorską. Dzieło to, jak mówi muzyk, jest nieodłącznym elementem płyty, a jego klimat można porównać do stylu filmów noir. Zapowiada się mrocznie i tajemniczo.

Pracowałem nad tym filmem i albumem przez siedem długich lat. Film był czymś, co zawsze chciałem zrobić. Po nieśmiałych próbach przy krótkometrażówkach i teledyskach, poczułem, że jestem gotowy. Przez jakiś czas próbowałem pójść tradycyjną drogą, ale zawsze lepiej służyło mi podążanie za moim instynktem, więc po prostu zająłem się tym sam. Wyreżyserowałem film, zagrałem w nim, zmontowałem, zmiksowałem dźwięk, sfinansowałem, wyprodukowałem, a także napisałem scenariusz. Album nie istnieje bez filmu. Ostatecznie jest to owoc dekady spędzonej w środowisku DJ-skim, obserwowania ludzi w klubach i na zapleczach, testowania bitów i linii basowych, sprawdzania, co się ze sobą łączy i zebranie tego wszystkiego w “The Darker The Shadow The Brighter The Light” - wyznał muzyk.

Na jesieni możemy spodziewać się również trasy koncertowej The Streets. Artysta wyrusza na podbój klubów 26 października 2023. Pierwszy koncert zagra w Nottingham. Natomiast finał trasy zapowiedziany jest na 16 listopada. Wtedy zagra w londyńskim Alexandra Palace.