The Voice of Poland - finaliści

i

Autor: TVP

Wielki finał The Voice of Poland 12! Kto wystąpi? Jak głosować?

2021-12-04 12:57

Już w tę sobotę poznamy zwycięzcę 12. edycji programu The Voice of Poland! Ostatnie muzyczne starcie czworga finalistów zostało podzielone na trzy etapy. Co wydarzy się w ostatnim odcinku uwielbianego przez widzów telewizyjnego show? Sprawdźcie!

The Voice of Poland 12 - finał już w sobotę! Marta Burdynowicz, Wiktor Dyduła, Rafał Kozik i Bartosz Madej pokonali kilka tysięcy młodych wokalistów i zaśpiewają w finale „The Voice of Poland”. Ale tylko jedno z nich otrzyma tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych i możliwość podpisania kontraktu z wytwórnią płytową. 

Finał The Voice of Poland 12 - relacja

Finał tegorocznej edycji został podzielony na trzy etapy. W pierwszym z nich każdy finalista zaśpiewa zagraniczną piosenkę oraz wystąpi ze swoim trenerem. Po zakończeniu wszystkich występów, decyzją widzów, osoba z najmniejszą liczbą głosów, będzie się musiała pożegnać ze sceną The Voice of Poland. W drugim etapie troje finalistów zaśpiewa kultowe polskie przeboje. Uczestnik, który zgromadzi najmniejszą liczbę głosów widzów, opuści program. W ostatecznej trzeciej rundzie na scenie zabrzmią dźwięki najnowszych singli finalistów, które widzowie po raz pierwszy usłyszeli w półfinale. Po zakończeniu głosowania SMS poznamy zwycięzcę 12. edycji muzycznego talent show. 

Sonda
Kto wygra "The Voice of Poland 12"?

The Voice of Poland 12 - finaliści

W tegorocznym „The Voice of Poland” o nagrodę główną walczyć będą:

  • Marta Burdynowicz

Jedyna wokalistka tegorocznego finału zabłysnęła na scenie The Voice of Poland dzięki utworowi Szklanka wody z repertuaru zespołu Bajm. W trakcie występu odwrócili się wszyscy trenerzy. Marta zdecydowała się wybrać na swoją mentorkę Justynę Steczkowską. W Bitwach Marta razem z Wiktorem Kowalskim zaśpiewali przebój My Heart Will Go On Celine Dion i decyzją Justyny to właśnie Marta wygrała muzyczne starcie. Niezwykły występ w Nokaucie, podczas którego finalistka wykonała utwór I'll Never Love Again Lady Gagi i Bradleya Coopera, zapewnił jej miejsce w odcinkach Live. Singiel Marty Burdynowicz Żaden wstyd widzowie po raz pierwszy usłyszeli w półfinałowym odcinku w ostatnią sobotę.

  • Wiktor Dyduła

Podczas Przesłuchań w Ciemno Wiktor Dyduła zaśpiewał utwór Falling Harry’ego Stylesa. I choć jako pierwsza swój fotel odwróciła Justyna Steczkowska, Wiktor na swoich trenerów wybrał Tomsona i Barona, którzy podobnie jak Marek Piekarczyk, także chcieli go mieć w swojej drużynie. Podczas kolejnego etapu programu - Bitew, Wiktor Dyduła zmierzył się z Julią Stolpe, z którą wygrał, a tym samym przeszedł do etapu Nokaut. Zaśpiewał w nim przebój Mroza Nieśmiertelni i przeszedł do odcinków Live. W półfinale The Voice of Poland Wiktor zaprezentował swój singiel Dobrze wiesz, że tęsknię, który wyświetlono na YouTube już ponad 165 tysięcy razy. 

  • Rafał Kozik

Rafał Kozik w trakcie Przesłuchań w Ciemno zaczarował wszystkich utworem Bo jesteś ty Krzysztofa Krawczyka. Wspomniany występ jako jedyny z Przesłuchań w Ciemno w tym sezonie The Voice of Poland przekroczył milion wyświetleń na oficjalnym kanale programu na YouTube! Swoje fotele w trakcie występu odwrócili Sylwia Grzeszczak i Marek Piekarczyk. Rafał zdecydował się dołączyć do drużyny Sylwii Grzeszczak. W Bitwie Rafał Kozik pokonał Wiktora Zwierzyńskiego, dzięki czemu w Nokaucie mógł zaśpiewać przebój Another Day Buckshot LeFonque, który zapewnił mu wejście do etapu Live. Zaprezentowany w półfinale singiel Rafała nosi tytuł Zimny front.

  • Bartosz Madej

W wielkim finale The Voice of Poland drużynę Marka Piekarczyka reprezentować będzie Bartosz Madej, który podczas Przesłuchań w Ciemno brawurowo wykonał utwór Nights in White Satin z repertuaru The Moody Blues. Podczas muzycznych Bitew Bartosz zmierzył się z Janem Majewskim i wyszedł z tego starcia obronną ręką. Hit Boba Dylana Like a Rolling Stone, który Bartosz zaśpiewał w Nokaucie, otworzył mu drzwi do etapu Live. Moje serce to tytuł singla, który Bartek premierowo zaprezentował w półfinale programu.

The Voice of Poland 12 - głosowanie

O tym, kto z finalistów zwycięży 12. edycję muzycznego talent show telewizyjnej Dwójki, zdecydują widzowie biorący udział w głosowaniu SMS. Do soboty swoich faworytów można wspierać, wysyłając SMS:

  • o treści 3 na numer 7346, jeżeli chcecie, żeby program wygrał Wiktor Dyduła 
  • o treści 8 na numer 7346, jeżeli wygrać powinien Rafał Kozik
  • o treści 11 na numer 7346, jeśli to Bartosz Madej powinien otrzymać tytuł Najlepszego Głosu w Polsce 
  • o treści 16 na numer 7346, jeżeli zwyciężyć powinna Marta Burdynowicz

Kto okaże się nowym Najlepszym Głosem w Polsce? Odpowiedź już w najbliższą sobotę o godzinie 20:00 w TVP2.

Cleo o zmianach w The Voice Kids 5