Wielkanoc 2022

i

Autor: pixabay

Wielkanoc 2022 - kalendarz. Kiedy wypadają święta wielkanocne 2022?

2022-03-02 14:54

Wielkanoc jest najważniejszym świętem obchodzonym przez Chrześcijan. Podczas jego obchodów, wierni upamiętniają zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Święcone są pokarmy, aby następnego dnia zasiąść wraz z rodziną przy wielkanocnym stole, na którym oprócz święconki znaleźć można żurek czy słodkie wypieki: babkę czy mazurka. Święta wielkanocne co roku przypadają w innym terminie. Sprawdź kiedy obchodzona jest Wielkanoc 2022.

Wielkanoc 2022 – kiedy obchodzone są święta wielkanocne 2022? Przygotowania do obchodów świąt Wielkiej Nocy rozpoczynają się w Środę Popielcową, która w tym roku przypada na dzień 3 marca. Ostatnia niedziela postu nazywana jest Niedzielą Palmową, wtedy wierni udają się do kościoła, aby upamiętnić wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Najbardziej popularnym elementem świąt wielkanocnych jest jednak koszyczek ze święconką, z którą należy udać się do kościoła, aby poświęcić pokarmy. Zobacz jak wygląda kalendarz świąt Wielkanocnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:Wielkanoc 2022: kiedy wypadają Wielka Sobota, Niedziela Wielkanocna, Lany Poniedziałek? Ile dni jest wolne?

Wielkanoc 2022 – data

Kalendarz świąt wielkanocnych 2022. Dzień Wielkiej Nocy przypada na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Wielkanoc jest zatem świętem ruchomym, a to oznacza, że co roku święta wielkanocne obchodzone są w różnych terminach. W 2022 roku Wielkanoc przypada na 17 kwietnia. Tego dnia rodzina zasiada wspólnie przy wielkanocnym stole, aby podczas uroczystego śniadania upamiętnić zmartwychwstanie Chrystusa.

Święcenie pokarmów w dobie koronawirusa. Wielkanoc 2021