WhatsApp przestał działać? To może być powód

2021-05-17 15:45 MK
WhatsApp
Autor: Marek BAZAK/East News

Budzący wiele kontrowersji nowy regulamin WhatsAppa oficjalnie wszedł już w życie. Co z kontami użytkowników, którzy jeszcze go nie zaakceptowali? Zarządzający komunikatorem ostrzegają, że wkrótce nie będą mogli oni skorzystać z wielu dostępnych w nim funkcji. Jakich? Sprawdźcie koniecznie już teraz.

WhatsApp przestał działać? To może oznaczać jedno - najprawdopodobniej nie zaakceptowałeś nowego regulaminu. Zgodnie z zapowiedziami nowy regulamin WhatsAppa wszedł w życie 15 maja 2021 roku. Początkowo miał on obowiązywać już od lutego, jednak ze względu na spore kontrowersje, jakie wywołał, termin przesunięto. Zarządzający należącym do Facebooka komunikatorem, który cieszy się wielką popularnością wśród użytkowników na całym świecie, poinformowali o tym, co w najbliższym czasie będzie czekać tych, którzy nie zaakceptowali nowych zasad. Konto WhatsApp co prawda nie zniknie, ale nie będzie można korzystać ze wszystkich jego funkcji.

Nowy regulamin WhatsAppa sprawił, że wielu użytkowników komunikatora zdecydowało się na zrezygnowanie z posiadania go na swoim telefonie czy też komputerze. Najwięcej szumu wywołał zapis dotyczący prywatności, a dokładniej przekazania danych osobowych Facebookowi, co miałoby poprawić swobodę docierania do użytkowników klientom biznesowym.

WhatsApp przestanie działać

Ci, którzy nie zaakceptowali nowego regulaminu WhatsAppa, już niebawem mogą odczuć pierwsze skutki swojej decyzji. Właściciele komunikatora zapowiedzieli, że brak akceptacji obowiązujących od 15 maja 2021 roku zasad może wiązać się z ograniczeniem możliwości wejścia w listę rozmów. Dotychczasowi użytkownicy będą mogli wciąż odpowiadać na wiadomości, jednak wkrótce może to być niemożliwe. WhatsApp nie będzie też przesyłać powiadomień na ekran telefonu, tak jak to miało miejsce dotychczas.

- Przez krótki czas będzie można odbierać połączenia i powiadomienia, ale nie będzie można czytać ani wysyłać wiadomości z poziomu aplikacji - tłumaczy przedstawiciel.

Instagram - sztuka czy erotyka?
Najnowsze