Wayne Rooney - dlaczego nie gra w Anglii na mundialu w Rosji?

2018-07-07 19:55
Wayne Rooney - dlaczego nie gra na mundialu w Anglii?
Autor: fot. AFP PHOTO / IAN MACNICOL / EAST NEWS Wayne Rooney - dlaczego nie gra na mundialu w Anglii?

Wayne Rooney to dla wielu osób wielki nieobecny mistrzostw świata w Rosji. Dlaczego legendarny piłkarz nie gra na mundialu?

Wayne Rooney - czemu nie gra w Anglii? Dlaczego nie ma go na mundialu 2018? Dla wielu osób Rooney to największy nieobecny mistrzostw świata w Rosji. Zawsze, grając w reprezentacji czy w klubie, imponował skutecznością i często odmieniał losy spotkania. Chociaż reprezentacja Anglii i bez niego świetnie sobie radzi. Dała radę w fazie grupowej MŚ 2018 i awansowała do fazy pucharowej.

Mundial 2018 - DRABINKA. MECZE w ćwierćfinale, półfinale i finale

Wayne Rooney - czemu nie gra?

Wayne Rooney nie gra na mundialu 2018 i jest to w stu procentach jego decyzja. 32-letni piłkarz zaskoczył wszystkich swoją decyzją pod koniec sierpnia 2017 roku. Za pośrednictwem swojej strony internetowej powiadomił, że kończy karierę w reprezentacji. Napisał: - Doceniam propozycję selekcjonera. Długo się nad nią zastanawiałem i podjąłem trudną decyzję, że kończę z reprezentacją. Chcę poświęcić całą moją energię na grę dla Evertonu. Bardzo żałuję, że nigdy nie odniosłem z nią żadnego sukcesu, jednak na zawsze pozostanę jej wiernym fanem. Aktualnie jest piłkarzem amerykańskiego klubu D.C. United.

Wayne Rooney zakończył karierę w reprezentacji, jako najlepszy strzelec kadry i drugi najczęściej grający piłkarz. Dla Anglii strzelił 53 gole w 119 meczach. Godnym zastępcą Rooneya jest Harry Kane. 

Najnowsze