Wayne Rooney - dlaczego nie gra w Anglii na mundialu w Rosji?

2018-07-07 19:55
Wayne Rooney - dlaczego nie gra na mundialu w Anglii?
Autor: fot. AFP PHOTO / IAN MACNICOL / EAST NEWS Wayne Rooney - dlaczego nie gra na mundialu w Anglii?

Wayne Rooney to dla wielu osób wielki nieobecny mistrzostw świata w Rosji. Dlaczego legendarny piłkarz nie gra na mundialu?

Wayne Rooney - czemu nie gra w Anglii? Dlaczego nie ma go na mundialu 2018? Dla wielu osób Rooney to największy nieobecny mistrzostw świata w Rosji. Zawsze, grając w reprezentacji czy w klubie, imponował skutecznością i często odmieniał losy spotkania. Chociaż reprezentacja Anglii i bez niego świetnie sobie radzi. Dała radę w fazie grupowej MŚ 2018 i awansowała do fazy pucharowej.

Mundial 2018 - DRABINKA. MECZE w ćwierćfinale, półfinale i finale

Wayne Rooney - czemu nie gra?

Wayne Rooney nie gra na mundialu 2018 i jest to w stu procentach jego decyzja. 32-letni piłkarz zaskoczył wszystkich swoją decyzją pod koniec sierpnia 2017 roku. Za pośrednictwem swojej strony internetowej powiadomił, że kończy karierę w reprezentacji. Napisał: - Doceniam propozycję selekcjonera. Długo się nad nią zastanawiałem i podjąłem trudną decyzję, że kończę z reprezentacją. Chcę poświęcić całą moją energię na grę dla Evertonu. Bardzo żałuję, że nigdy nie odniosłem z nią żadnego sukcesu, jednak na zawsze pozostanę jej wiernym fanem. Aktualnie jest piłkarzem amerykańskiego klubu D.C. United.

Wayne Rooney zakończył karierę w reprezentacji, jako najlepszy strzelec kadry i drugi najczęściej grający piłkarz. Dla Anglii strzelił 53 gole w 119 meczach. Godnym zastępcą Rooneya jest Harry Kane. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze