Koko die

i

Autor: fot. Olga Kucharska / Fonobo Label Koko die wydał nowy numer "If I Could"

Premiery muzyczne

Wakacyjny numer od Koko die w rockowym klimacie. “If I Could” już w streamingach!

2024-06-06 9:36

Koko die wrócił po krótkiej przerwie i podzielił się właśnie ze słuchaczami swoim najnowszym singlem. Numer zatytułowany jest “If I Could” i zapowiada nadchodzący projekt krakowskiego artysty. Piosenka od dziś dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych.

Koko die - krakowski multiinstrumentalista, wokalista i songwriter wraca z kolejnym materiałem. Artysta podzielił się właśnie ze słuchaczami swoim najnowszym singlem, który zapowiada nadchodzący projekt. Premierowa piosenka "If I Could" to nowa odsłona koko, który zaskakuje świeżym, gitarowym brzmieniem idealnie wpisującym się w letnią aurę. Premierowa piosenka utrzymana jest w indie rockowym klimacie i opowiada historię miast, które znamy od lat. Bez bliskich ludzi stają się kompletnie obcym miejscem - bo to właśnie ludzie, których kochamy oswajają nasze ulubione miejsca - komentuje artysta.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Orange Warsaw Festival 2024 - o której otwarcie bramek? Co można zabrać na koncerty?

WYWIAD - Krzysztof Zalewski - OPOLE

Album "Some of Your Pain" w nowej wersji. "If I Could" zapowiada wyjąkowy projekt artysty

Koko die do współpracy przy piosence "If I Could" zaprosił Radka Baranowskiego, który odpowiedzialny jest za muzykę oraz produkcję numeru. Jest to kolejna muzyczna współpraca artystów. Wcześniej producent stworzył remix kawałka "Cut Off Her Hand", który znalazł się na wydanej na początku tego roku EPce koko die.

Koko die to solowy projekt Konrada Nikla - multiinstrumentalisty, wokalisty i producenta, będącego częścią grupy Clock Machine. Swoją muzykę określa jako nostalgiczną, osobistą podróż w zamazane wspomnienia. W jego twórczości słychać wpływy muzyki shoegaze, R&B i soulu, ale czerpie również z innych gatunków. Latem 2022 roku dołączył do FONOBO Label, a 17 marca 2023 wydał swój nowy album. Płyta "Some Of Your Pain" jest najbardziej osobistym wydawnictwem w karierze artysty. W materiale koko die opowiada o zmaganiach współczesnego człowieka z otaczającymi realiami, niezłomnego w poszukiwaniu swojej prawdziwej drogi. Całość ubrana w nostalgiczne, intymne brzmienia, które doskonale sprawdzają się podczas koncertów na żywo. Artysta udowodnił to m.in. na scenie festiwalu Great September oraz podczas występu na Męskim Graniu, gdzie dał bardzo dobrze przyjęty koncert.

Na początku 2024 roku koko die podzielił się ze słuchaczami swoim albumem "Some of Your Pain" w nowej wersji. Artysta zaprosił do współpracy pięciu znanych producentów, którzy stworzyli wyjątkowe remixy wybranych piosenek z jego ostatniej płyty. Aktualnie koko die pracuje nad nowym projektem, który promuje indie rockowy numer "If I Could".