Wakacje 2021 w późniejszym terminie? MEiN ujawnia plany [TYLKO U NAS]

Wakacje 2021 w późniejszym terminie? MEiN ujawnia plany [TYLKO U NAS]
Autor: KONRAD KOZŁOWSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News Wakacje 2021 w późniejszym terminie? MEiN ujawnia plany [TYLKO U NAS]

Wakacje 2021 nie odbędą się w zaplanowanym terminie? Uczniowie klas, które obecnie uczęszczają na zajęcia w trybie zdalnym martwią się, że tegoroczny wypoczynek zostanie przesunięty. Pojawiają się głosy, że nie udało się przepracować tego roku szkolnego wystarczająco dobrze. Czy tak faktycznie będzie? Ministerstwo Edukacji i Nauki rozwiało wszystkie wątpliwości.

Wakacje 2021 w późniejszym terminie? Uczniowie coraz częściej zastanawiają się, czy data wakacji 2021 ulegnie zmianie. Martwią się potencjalną decyzją, że ich letni wypoczynek zamiast w czerwcu rozpocznie się w lipcu. Wszystko za sprawą braku decyzji odnośnie powrotu do szkoły, co oczywiście wynika bezpośrednio z trudnej sytuacji epidemicznej. Większa część uczniów wciąż uczęszcza na lekcje zdalne online, a taka forma nauki według samych zainteresowanych nie jest wystarczająca. Ministerstwo jest przygotowane na ewentualność, że będą potrzebne dodatkowe zajęcia w szkole dla osób z największymi zaległościami. Czy nadrabianie zaległości oznacza, że kalendarz roku szkolnego wydłuży się o kilka tygodni? Uzyskaliśmy odpowiedź i poznaliśmy plany resortu edukacji. 

New Music Friday w Radiu ESKA - najgorętsze nowości stycznia 2021

Wakacje 2021 opóźnione? [DATA]

Wakacje 2021 opóźnione, to kwestia, która w ostatnim czasie martwiła uczniów. Osoby z klas 4, 5, 6 i 7 szkół podstawowych, a także wszystkich szkół średnich z wyjątkiem maturzystów, obawiali się, że jeśli wrócą już do szkoły i będą musieli nadrobić zaległości, to w związku z tym nastąpią przesunięcia w kalendarzu roku szkolnego. Argumentowali, że w końcu będzie trzeba uczyć się obecnych zadań, ale również wrócić do tych, których nie udało się przepracować za poprzez lekcje zdalne. Czy możliwe, że koniec roku szkolnego nastąpi np. w lipcu? Otrzymaliśmy odpowiedź od Ministerstwa Edukacji i Nauki: 

Nie planujemy zmian w kalendarzu roku szkolnego. Intensywnie pracujemy nad powrotem wszystkich grup uczniów do szkół. Od 18 stycznia klasy 1-3 szkół podstawowych uczą się w trybie stacjonarnym. Chcielibyśmy, aby możliwie jak najszybciej inne roczniki również mogły wrócić do tradycyjnej formy nauki. Szczególnie ważne jest to dla uczniów klas ósmych i maturzystów. Zdajemy sobie sprawę z tego, że nauka zdalna nigdy nie zastąpi w pełni nauki w szkole, w sposób stacjonarny. Stąd nasza szczególna troska o to, aby najszybciej jak to będzie możliwe przywrócić naukę w trybie tradycyjnym dla pozostałych grup uczniów

- wyjaśniło Ministerstwo Nauki i Edukacji. Tym samym już wiadomo, że na tę chwilę nie są zaplanowane żadne działania mające na celu skrócenie tegorocznego, letniego wypoczynku. Niewykluczone jednak, że takowa decyzja zapadnie w nadchodzących miesiącach. Na tę chwilę Koniec roku szkolnego zaplanowany jest na 25.06.2021.

Najnowsze