Szkoła

i

Autor: Piotr Molecki/East News

szkoła

W tym tygodniu uczniowie nie pójdą do szkół! Wolne w maju ucieszy wszystkich. Tym bardziej, że koniec roku szkolnego już za moment

2024-05-27 14:07

Wszyscy uczniowie z niecierpliwością wyczekują dni wolnych od szkoły. Jeszcze w maju, czyli na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego 2023/24, na wszystkich czeka dodatkowa możliwość do odpoczynku. Wszystko przez wypadające w tym miesiącu święto, które do tej pory najczęściej wypadało w czerwcu.

Dni wolne od szkoły 2024 najbardziej cieszą wszystkich uczniów. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym mają więcej możliwości do odpoczynku niż dorośli. Nie chodzi tylko o trwające dwa, a nawet trzy miesiące wakacje w przypadku absolwentów szkół ponadpodstawowych czy kilkutygodniowe ferie, ale również o pulę dni wolnych, którą do wykorzystania mają dyrektorzy placówek oświatowych. Uczniowie mają też tradycyjnie wolne od szkoły w tych dniach, kiedy wypadają dni wolne od pracy, a tych - przypomnijmy - mamy w polskim kalendarzu 13. Niektóre święta są świętami ruchomymi, jak chociażby to wypadające w tym roku w maju, Boże Ciało. Z pewnością wielu z was, słysząc to hasło, myśli o którymś wypadającym w czerwcu czwartku. Jako że w tym roku Wielkanoc wypadała stosunkowo wcześnie, wierni będą celebrować uroczystość jeszcze w maju. To oznacza, że najbliższy czwartek 30 maja będzie dniem zarówno wolnym od pracy, jak i od szkoły. Uczniowie mają powód do radości, tym bardziej, że do końca roku szkolnego 2023/24 zostało już zaledwie kilka tygodni.

Zakończenie roku szkolnego 2024 wcześniej?! Uczniowie szybciej pójdą na wakacje

Viki Gabor o polskiej szkole. Stanowczo skomentowała zniesienie prac domowych

Dzień wolny od szkoły w maju

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z niecierpliwością wyczekują tego dnia. Czwartek 30 maja jest dniem wolnym od szkoły ze względu na wypadające tego dnia Boże Ciało, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W niektórych placówkach wolny będzie też piątek, 31 maja. Najnowsze prognozy pogody sugerują, że tego dnia należy spodziewać się aż 25 stopni na plusie. To idealna okazja do aktywności na świeżym powietrzu! Zakończenie roku szkolnego już 21 czerwca.