Kayah

i

Autor: Pawel Wodzynski/East News Kayah pojedzie na Eurowizję 2024?

Tylko u nas!

Kayah pojedzie na Eurowizję 2024 z piosenką z "Chłopów"? Mamy komentarz!

2024-02-09 13:11

Piosenka "Jesień - Tańcuj" z filmu animowanego "Chłopi" została zgłoszona do polskich preselekcji na Eurowizję. Utwór jest już wielkim hitem. Ma ponad 13 milionów wyświetleń na Spotify. Może być jednym z głównych faworytów do reprezentowania Polski. Jedną z wykonawczyń piosenki jest Kayah. Fani zastanawiali się, czy pojechałaby na Eurowizję razem z ludowym zespołem. Mamy komentarz!

Eurowizja 2024 jest gorącym tematem w polskim internecie. TVP zakończyła już przyjmowanie zgłoszeń do wewnętrznych preselekcji i komisja konkursowa ocenia już kandydatury. Piosenkę, która będzie reprezentowała Polskę na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji, poznamy już na dniach. Wiadomo, że wśród kandydatów są m.in. Justyna Steczkowska, Luna, Marcin Maciejczak, Maciej Musiałowski czy Krystyna Prońko. Teraz niespodziewanie pojawił się czarny koń. Dziennikarzom udało się potwierdzić, że do Telewizji Polskiej wysłano zgłoszenie z piosenką "Jesień - Tańcuj" z kultowego już filmu "Chłopi". Utwór wykonują Kayah, Dagadana, Laboratorium Pieśni i Tęgie Chłopy. Producentem piosenki jest L.U.C. To właśnie on zgłosił piosenkę na Eurowizję. Zapytaliśmy go, czy w przypadku wygranej na konkurs pojechałaby Kayah.

Kayah wspomina swój debiut w Sopocie

Eurowizja 2024 - Kayah reprezentantką Polski?

Zgłoszenie piosenki "Jesień - Tańcuj" potwierdził zespół Dagadana oraz producent L.U.C, którego postanowiliśmy dopytać o skład artystów, którzy mieliby wystąpić na Eurowizji. - Nie możemy jeszcze potwierdzić udziału Kayah - powiedział L.U.C dla ESKA.pl. Jednak czy występ gwiazdy jest możliwy? Okazuje się, że jak najbardziej tak, ale nie jest to jeszcze pewne. - Kasia ma koncerty w tych terminach (Eurowizji - red.), a teraz jest na urlopie. Nie ogłaszamy oficjalnie jej udziału póki co - dodał.

Eurowizja 2024 - kiedy i gdzie?

68. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzię w Malmö w obiekcie sportowo-widowiskowym Malmö Arena. Półfinały zorganizowane zostaną 7 i 9 maja 2024. Zwycięzcę poznamy podczas wielkiego finału 11.05.2024. Wydarzenie trafi do Szwecji z powodu tegorocznej wygranej Loreen z piosenką Tattoo.

Zrobią wszystko, by dostać się na Eurowizję. Swój debiutancki utwór zgłosili do preselekcji