Viki Gabor - wygrana Eurowizja, miliony odsłon w sieci i wielkie hity. A to wszystko jeszcze przed osiemnastką!

2022-10-06 13:34
Viki Gabor
Autor: Tadeusz Wypych/REPORTER

Gdy zadebiutowała na polskiej scenie muzycznej, miała zaledwie 12 lat. Szybko okazało się jednak, że mimo młodego wieku doskonale wie, czego chce od życia. Jej głosem zachwycili się nie tylko Polacy, ale cała Europa. To właśnie Viki Gabor zapewniła nam historyczne zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2019.

Viki Gabor ma bardzo ciekawy życiorys. Polska wokalistka urodziła się 10 lipca 2007 roku w Niemczech, potem wraz z rodziną przeniosła się do Polski, by następnie wyemigrować do Wielkiej Brytanii. To właśnie poza granicami naszego kraju piosenkarka spędziła pierwsze lata swojego życia i jak wielokrotnie tłumaczyła, fakt ten stanowi odpowiedź na często zadawane przez internautów pytanie, dlaczego w trakcie swoich wypowiedzi regularnie posługuje się anglojęzycznymi zwrotami. Gwiazda nie ukrywa, że znacznie bardziej komfortowo czuje się, używając języka angielskiego.

Początki kariery Viki Gabor

Polska poznała Viki Gabor w 2019 roku za sprawą jej udziału w drugiej edycji programu The Voice Kids. Skromna 11-latka rzuciła na kolana zarówno trenerów, jak i widzów przed telewizorami, brawurowo wykonując hit Roar z repertuaru Katy Perry. Prod skrzydłami Tomsona i Barona dotarła do samego finału show, gdzie ostatecznie przegrała z AniKą Dąbrowską. Brak zwycięstwa nie przeszkodził jej jednak w postawieniu kolejnych kroków i zrobieniu zawrotnej kariery. Pomocny okazał się udział w Szansie na sukces. Piosenkarka zgłosiła się na casting do specjalnej edycji formatu, w której nagrodą główną było reprezentowanie naszego kraju w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Viki Gabor i historyczne zwycięstwo

Za sprawą piosenki Superhero Viki Gabor zdeklasowała konkurencję i to właśnie ona otrzymała bilet do Gliwic, by reprezentować nasz kraj w międzynarodowym konkursie, szybko stając się faworytką do zwycięstwa. Eurowizja Junior 2019 miała miejsce dokładnie 24 listopada, a nasza reprezentantka wystąpiła na scenie jako jedenasta. W głosowaniu jurorów Viki uplasowała się na drugim miejscu, tuż za Kazachstanem, jednak wyniki głosowania internautów pozwoliły jej wysunąć się na prowadzenie. Viki Gabor wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2019 jako druga Polka, przechodząc tym samym do historii wydarzenia. Jeszcze nigdy wcześniej żadnemu krajowi nie udało się wygrać dwa razy z rzędu!

Viki Gabor i zawrotna kariera

Wygrana Eurowizji Junior 2019 otworzyła nastolatce wrota do wielkiej kariery. Już na początku 2020 roku młoda gwiazda znalazła się na szczycie wszystkich notowań za sprawą nagranego w duecie z Kayah hitu Ramię w ramię. We wrześniu tego samego roku na sklepowych półkach pojawił się debiutancki album Viki zatytułowany Gateway (Into My Imagination). Krążek promowały między innymi takie utwory jak tytułowe Getaway, Not Gonna Get It czy Afera. Piosenkarkę nominowano nawet do nagród muzycznych Fryderyk!

Rok później Viki Gabor postawiła na wielkie zmiany. Artystka związała się z nową wytwórnią, pod której szyldem wydała single zapowiadające jej drugi krążek studyjny. Mowa między innymi o Moonlight, Toxic Love, Napad na serce i Barbie. W 2022 roku gwiazda wzięła też udział w show Twoja Twarz Brzmi Znajomo, gdzie dotarła do finału.

Piosenkarka to nie tylko królowa list hitów, ale również mediów społecznościowych. Viki regularnie dzieli się z fanami chwilami ze swojego życia prywatnego oraz newsami dotyczącymi spraw zawodowych. Gwiazda chętnie odpowiada też na zaczepki ze strony internautów, bo jak mówi - ma z ich komentarzy niezły ubaw.

Sprawdźcie, co słychać u Viki Gabori nad czym obecnie pracuje wokalistka:

Czy wiecie lub zastanawialiście się kiedyś jak smakuje sen? Zapraszam Was do świata Coca-Cola Dreamworld. GOTOWI? Aby tam wejść potrzebujecie mieć bilet którym jest sztosowa niebieska puszka z limitowanej edycji Coca-Cola Dreamworld dostępnej w sieci Żabka przez cały październik. Po zeskanowaniu QR kodu wejdziecie do wirtualnej rzeczywistości gdzie czekają na Was kreatywne wyzwania!Sprawdźcie kolekcję Creations DreamWorld x Dress-X, która pozwoli Wam stworzyć wirtualne indywidualne assety, później koniecznie wbijajcie na Dreamworld x Tomorrowland Festival z megamixami muzycznymi. Dajcie znaki zwrotne w komentarzach co Wam się najbardziej podoba w Coca-Cola Dreamworld. Have fun! #CocaColaDreamworld #CocaColaCreations #cocacolapolska #realmagic #współpracareklamowa

Backstage „BARBIE” #MV #backstage #BARBIE

Friday night, I’m lookin’ like a   #MV #BARBIE #WorldPremiere

who’s waiting with me? party starts at midnight! #Barbie #MV

new single, new hair • 23.09

Some old pics

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze