Viki Gabor i Dua Lipa

i

Autor: YouTube/Viki Gabor & Dua Lipa

Viki Gabor walczy z Dua Lipą! Wielkie starcie fanki z idolką

2020-09-04 12:13

Występ na Eurowizji Junior otworzył Viki wrota do wielkiej kariery. Na tyle wielkiej, że młoda wokalistka może dziś rywalizować z jedną z najpopularniejszych zagranicznych wokalistek, jaką jest Dua Lipa. Obie piosenkarki powalczą w plebiscycie organizowanym przez miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. O szczegółach tej zaskakującej rywalizacji przeczytacie na ESKA.pl.

Viki Gabor z Kayah i Dua Lipa walczą o ten sam tytuł! Jak co roku, Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji organizuje plebiscyt OGAE Song Contest, w którym wyłaniana jest najlepsza piosenka roku nagrana przez europejskiego wykonawcę. Decyzją jego członków o zwycięstwo dla naszego kraju ponownie zawalczy reprezentantka Polski na Eurowizji Junior - trzynastoletnia Viki Gabor. Tym razem jednak nie sama. Polscy fani zdecydowali, że piosenką, z którą wokalistka będzie poddawana ocenie zagranicznym oddziałom OGAE będzie jej numer nagrany we współpracy z Kayah, czyli Ramię w ramię.

OGAE Song Contest odbywa się od 1986 roku. Polsce udało się wygrać tylko raz. W 1998 roku, decyzją członków Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji, zwyciężyła Natalia Kukulska z piosenką Im więcej ciebie, tym mniej. Czy Viki i Kayah zapewnią nam kolejne zwycięstwo? O zwycięstwo walczy również Dua Lipa!

Viki Gabor kiedyś i dziś

Viki Gabor kontra Dua Lipa

Viki Gabor nigdy nie ukrywała, że jedną z jej największych inspiracji jest właśnie brytyjska wokalistka. Słychać to między innymi na jej debiutanckim albumie, który ukazał się 4 września 2020 roku. Teraz wokalistki staną ramię w ramię i zawalczą o tytuł najlepszej europejskiej piosenki. W rywalizacji weźmie udział łącznie 28 artystów. Dua Lipa walczy o zwycięstwo ze swoim hitem Physical. Wyniki mamy poznać do końca października.