Viki Gabor odsłania przed Wami swoje prawdziwe ID! Nowa płyta idealna na jesienne wieczory

i

Autor: Sony Music Poland / materiał prasowy Viki Gabor odsłania przed Wami swoje prawdziwe ID! Nowa płyta idealna na jesienne wieczory

Viki Gabor odsłania przed Wami swoje prawdziwe ID! Nowa płyta idealna na jesienne wieczory

2022-11-19 11:27

Nowy album nastolatki ujrzał już światło dzienne, a wraz z nim teledysk do piosenki o życiu w Polsce i nieustającym hejcie. Jak brzmi najnowszy krążek nastolatki? Przekonajcie się koniecznie już teraz!

Romskie pochodzenie, perfekcyjnie opanowany język angielski i stale ewoluujący wizerunek Viki Gabor od początku kariery stanowią obiekt ogromnego zainteresowania i skrajnych emocji mediów oraz słuchaczy – a to wciąż zwyczajna, choć niezwykle utalentowana nastolatka, która prawie każdego dnia mierzy się z hejtem i rasizmem. O tym opowiada nowy, niezwykle intymny i osobisty, utwór 15 lat. Piosence towarzyszy minimalistyczny teledysk w reżyserii Dawida Ziemby.

FIT BURGER DRWALA, MOVE FEDERATION, HITY SKOCZKÓW, FURY PIŁKARZY | ESKA XD #062

Viki Gabor - płyta ID

Wraz z premierą nowego utworu ukazał się długo oczekiwany, drugi studyjny album artystki „ID”! Płyta przede wszystkim ilustruje relację Viki z branżą muzyczną, fanami oraz szeroko pojętym show-biznesem. Ten album to podsumowanie oraz zapis tego kim jestem, co czuję, czym się inspiruję i o czym myślę mając 15 lat - opowiada Viki o nowej płycie. Za albumem ID kryje się muzyczne IDENTITY wokalistki. Viki sięga w nowym projekcie do swoich etnicznych korzeni, rekonstruuje je, a także zaczyna się zakorzeniać w innych gatunkach muzycznych takich jak urban, R&B, EDM czy w elementach muzyki Bliskiego Wschodu.

Na albumie nie mogło zabraknąć także piosenki w całości napisanej i skomponowanej przez samą Viki. Ballada 3:30 utrzymana w klimacie R&B pokazuje, że artystka jest świadoma swojego głosu - zarówno w znaczeniu wokalnym, jak i songwriterskim. 

Artystka w miesiącu, w którym zbiegła się ze sobą premiera albumu oraz dwóch nowych utworów, została także ambasadorką prestiżowej akcji Spotify – EQUAL. Inicjatywa ma na celu przeciwdziałanie nierówności płci w przemyśle muzycznym poprzez podkreślanie pracy artystek na całym świecie, poszerzenie zasobów i możliwości oraz zapewnienie długofalowej globalnej kampanii promocyjnej.

Viki Gabor - producenci płyty ID

Viki nad nowym albumem pracowała zarówno z zagranicznymi producentami odpowiedzialnymi za utwory Avy Max czy The Chainsmokers jak i z szeregiem polskich, topowych songwriterów - między innymi z Tribbsem, Michałem Kushem, Julią Pośnik oraz Margaret. Płytę promowały również single takie jak Barbie oraz Napad na serce, które podbijały tegoroczne, radiowe listy przebojów! Zarówno warstwa wizualna jak i muzyczna albumu nawiązuje do późnych lat 90. oraz pierwszej dekady XXI wieku - czasów w których Viki jeszcze nie było na świecie, a z których czerpie inspiracje muzyczne oraz modowe.