Viki Gabor i Roxie Węgiel z nominacją do światowej nagrody! Kolejny sukces na koncie Polek

2020-02-17 12:17
Viki Gabor i Roksana Węgiel
Autor: PIOTR FOTEK/REPORTER;WBF

O tych dziewczynach będzie głośno jeszcze przez dłuższy czas! Viki Gabor i Roxie Węgiel to wyjątkowo utalentowane wokalistki polskiej sceny muzycznej. Na co dzień, dziewczyny łączą karierę muzyczną razem z chodzeniem do szkoły i nauką. Roxie w 2018 roku wygrała Eurowizję Junior, a rok później Viki powtórzyła ten sukces. Jakie osiągnięcie tym razem znalazło się na koncie Polek?

Gabor i Węgiel – te dwa nazwiska znane są już w całej Polsce, ale i na świecie. Zwyciężczynie Eurowizji mogą pochwalić się kolejnym sukcesem na swoich kontach. Dziewczyny zostały nominowane do światowej nagrody w plebiscycie Kids' Choice Awards, organizowanym przez stację telewizyjną Nickelodeon. Młode artystki zostały przypisane do kategorii Ulubiona Polska Gwiazda. Wśród nich nominowani zostali także inni ulubieńcy polskiej sceny muzycznej. W plebiscycie głosować można również na chłopaków z zespołu 4Dreamers oraz AniKę Dąbrowską. Dodatkowo wśród wokalistów z nominacją znalazł się także kucharz – Damian Kordas, który jedzie z nami na ESKA Odwołuję Zimę 2020, podobnie jak Roxie Węgiel.

Kids' Choice Awards - nominowani

Viki Gabor – to młoda piosenkarka, którą poznaliśmy w 2. edycji programu The Vioce Kids. Wokalistka trafiła pod skrzydła Tomsona i Barona i pokazała wszystkim, że ma genialny głos. Udowodniła to także podczas konkursu Eurowizji Junior 2019, który wygrała. W styczniu wraz z Kayah wydały singiel Ramię w ramię, który na YouTubie ma już ponad 13 milionów odtworzeń. Artystka jest także nominowana do nagród muzycznych Fryderyki 2020.

Roxie Węgiel – wokalistka zaczęła swoją karierę od programu muzycznego The Voice Kids. Najpierw zwyciężyła jego pierwszą edycję, a następnie we wrześniu 2018 roku została wybrana na reprezentantkę Polski na Eurowizję Junior, którą zwyciężyła. Do tej pory Roxie wydała kilkanaście singli oraz debiutancki album Roxie. Otrzymała także liczne nagrody m.in. MTV EMA 2019 w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca oraz w plebiscycie Bestsellery Empiku 2019.

4Dreamers – zespół tworzy czterech nastolatków, którzy poznali się podczas nagrań do programu The Voice Kids. W skład polskiego boys bandu wchodzą: Kuba Szmajkowski, Mateusz Gędek, Tomek Gregorczuk i Maks Więckowski.

AniKa Dąbrowska – młoda artystka swoją karierę rozpoczęła od pojawienia się w programie The Voice Kids. Dziewczyna była w grupie Cleo, gdzie ciężko pracowała nad swoim wokalem. Przyniosło jej to dużo korzyści, bo wygrała 2. edycję programu. Młoda wokalistka jest znana także z Eurowizji Junior. W 2016 roku starała się o reprezentowanie Polski podczas konkursu na Malcie.

Damian Kordas – to osoba medialna, YouTuber, a także polski kucharz. Chłopak brał udział w wielu programach reality show, a dodatkowo każdy z nich wygrywał. Jego kariera rozpoczęła się w programie kulinarnym Masterchef. Następnie zobaczyć można go było w programie Agent- Gwiazdy, a także w Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami.

Mój pierwszy raz - Roksana Węgiel

Kids' Choice Awards – jak głosować?

Głosowanie odbywa się przez internet na międzynarodowej stronie Nickelodeon. Na oficjalnej stronie plebiscytu Kids' Choice Awards widnieje 26 kategorii, gdzie należy wybrać jednego faworyta i oddać na niego swój głos. Po raz pierwszy w historii wydarzenia Nickelodeon, nagrodzony zostanie także ulubiony polski influencer. Nominację do tego tytułu otrzymali: Kinga Sawczuk, Lena Kociszewska, Antonina Flak i Dominik Rupiński.

Nickelodeon Kids' Choice Awards – kiedy wyniki?

Gala KCA jest zdecydowanie największym wydarzeniem roku, podczas którego to właśnie dzieci głosują na swoich ulubieńców. W tym roku wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 marca o godzinie 19:30 w Kalifornii. Galę rozdania nagród poprowadzi laureat nagrody Grammy – Chance The Rapper.

Najnowsze